Klajā laista divdaļīga Jura Kronberga dzejas grāmata
Foto: DELFI

Zviedrijā dzīvojošais latviešu dzejnieks un latviešu literatūras tulkotājs zviedru valodā Juris Kronbergs šovasar svin 70. gadu jubileju, tādēļ izdevniecībā "Dienas Grāmata" ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu augustā klajā nākusi Jura Kronberga jaunāko dzejoļu grāmata "Uz balkona / bet ja visu laiku..." — divi dzejas krājumi vienos vākos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas pirmo daļu, pirmo krājumu, veido liels, pagājušajā gadā sarakstīts dzejoļu cikls “Uz balkona” – psiholoģiski filozofisks, eksistenciāls protagonista (tātad jebkura indivīda, personības) tēlojums, kas vēsta, ka mēs visi esam daļa no Visuma, bet tai pašā laikā esam neizbēgami vieni.

Savukārt, grāmatas otrā daļā, krājumā “bet ja visu laiku...”, apkopoti gan agrāk nepublicētie, gan arī laikrakstos un žurnālos no 2000. līdz 2016. gadam publicētie dzejoļi. Šī daļa ved dzejnieka pasaulē, atklājot viņa "dabu" gan tematiski, gan stilistiski.

Klajā laista divdaļīga Jura Kronberga dzejas grāmata
Foto: Publicitātes attēls

"Jura Kronberga jaunā, jubilejas, dzejoļu grāmata lasītājam atklāj dzejnieku “pilnā augumā”, kā tas arīdzan pienākas apaļu jubileju reizēs," raksta grāmatas izdevēji.

Tags

Dienas Grāmata Juris Kronbergs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form