Klajā laista Lilijas Berzinskas pasaka pieaugušajiem 'Pasaules centrs'
Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība "Dienas Grāmata" laidusi klajā Lilijas Berzinskas pasaku pieaugušajiem "Pasaules centrs", kuru papildina autores pašas radītas ilustrācijas. Grāmatas mākslinieks - Jānis Esītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vai uz pasaules ir tāda vieta, kur beidzot drīksti būt pats - tāds, kāds esi, neizlikties, neizdabāt, necensties mantas, statusa, panākumu un citu viedokļa dēļ? Tibo saprot, ka valdzinošā Florānsa ideālo Pasaules centru iztēlotos gluži citādu - kā mūžīga karnevāla līksmi un bezrūpību. Vai tas nozīmēs vientulību?

"Lilijas Berzinskas pasakā "Pasaules centrs" Tibo teic: "Es gan par Pasaules centru vairāk iztēlojos vietu, kurā valda klusums." Tieši klusumā ir šī stāsta maģija. Piepildītā, pārlaicīgā, pasakainā. Klusuma atbilde mūsu skaļajam un ārišķīgajam laikmetam. Lilija Berzinska dāvājusi mums cilvēkmīlestības un bijības pilnu brīnumainu pasaku. Mēs esam dzīvi - signalizē Pelēkais tornis," par grāmatu izsakās rakstnice Nora Ikstena.

Lilija Berzinska (1978) ir rakstniece, tulkotāja un humanitāro zinātņu doktore. Literatūrā debitēja ar pašas ilustrētu grāmatu bērniem "Nezināmais zvērs" (2009). Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdots garstāsts "Ziloņu dārzs" (2012), kas tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai, un krājums "Pļavas pasakas" (2014). 2015. gadā klajā nāca rakstnieces debijas darbs pieaugušajiem - romāns "Putnu osta". 2016. gadā iznākusī grāmata "Lamzaks meklē Lamzaku" tika nominēta Latvijas literatūras gada balvai kategorijā "Labākais oriģināldarbs bērniem".

Tags

Dienas Grāmata
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form