Klajā laists bezmaksas izdevums par Andra Eglīša izstādi 'Savvaļa'
Foto: Publicitātes attēli

Interneta žurnāls "Satori" izdevis "Savvaļas burtnīcu" – ilustrētu bezmaksas izdevumu, kurā
16 latviešu rakstnieki un dzejnieki poētiski dokumentējuši Andra Eglīša izveidoto brīvdabas izstādi "Savvaļa".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem iekārtotā izstāde "Savvaļa" tika atklāta šī gada jūlijā un bez darba laika, ieejas maksas un uzraugiem ir apskatāma joprojām. To veido divas trases, kurās izvietoti Kates Krolles un Reiņa Bērziņa, Katrīnas Neiburgas, Laimdotas Malles, Teemu Korpelas, Lindas Vigdorčikas un citu autoru mākslas darbi. Nākamgad – izstādes "otrajā sezonā" – to papildinās jauni dalībnieki.

Vasarā un rudenī "Savvaļā" viesojās virkne latviešu rakstnieku un dzejnieku, kuri savus izstādē gūtos iespaidus pārveidoja dažādu žanru un formāta tekstos, kas tagad apkopoti "Savvaļas burtnīcā". Tas nav izstādes katalogs, bet literāri vizuāla dokumentācija, kas vienlaikus aktualizē ilgstošu problēmu Latvijas laikmetīgajā mākslā – kvalitatīvu tai veltītu tekstu trūkumu.

Burtnīcā lasāmi Agneses Krivades, Arvja Vigula, Kārļa Vērdiņa, Marijas Luīzes Meļķes, Krišjāņa Zeļģa, Annas Belkovskas un citu autoru teksti, ko papildina fotogrāfijas no izstādes. Burtnīcas dizainu veidojis mākslinieks Aleksandrs Breže un Kristaps Zelmenis.

Tags

Andris Eglītis Satori
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form