Klajā nācis Jāņa Lejiņa un Virdžīnijas Lejiņas kopdarbs — romāns 'Straupes pilskungi'
Foto: Publicitātes attēli

Apgāds "Dienas Grāmata" izdevis pazīstamā rakstnieka, triloģijas "Zīmogs sarkanā vaskā" autora Jāņa Lejiņa un viņa dzīvesbiedres, televīzijas režisores Virdžīnijas Lejiņas kopīgi sarakstīto romānu "Straupes pilskungi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas redaktors Guntis Berelis par jauno romānu raksta: "Rakstnieks Jānis Lejiņš, latviešu literatūrā svarīgās un vērienīgās vēsturiskās triloģijas "Zīmogs sarkanā vaskā" autors, kopdarbā ar televīzijas režisori Virdžīniju Lejiņu, visu laiku populārākā TV seriāla "Likteņa līdumnieki" veidotāju, radījuši līdz asarām smieklīgu, brīžam aizkustinošu, tomēr kopumā itin skarbu detektīvparodiju — romānu par 21. gadsimta sākuma Latviju, tās labticīgiem darbarūķiem, kas brīžiem pārkvalificējas par piedzīvojumu meklētājiem (un arī atradējiem), veikliem, mazāk veikliem un pavisam neveiksmīgiem blēžiem, bīstamiem un gana agresīviem biznesmeņiem, kuru mahinācijas tālu pārsniedz Latvijas robežas."

Romānā "Straupes pilskungi" autori krāšņi un precīzi izzīmē Latvijas sociālo un ģeopolitisko ainavu, kur galveno varoņu — grūtdieņu glābēju un blēžu tiesātāju — lomas tikušas bariņam alkohola izmocītu Straupes pilī ierīkotās dziedinātavas pacientu.

Grāmatas mākslinieks ir Jānis Esītis.

Tags

Dienas Grāmata
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form