Klajā nācis otrs Aivara Kļavja vēsturiskais romāns jauniešiem
Foto: Publicitātes foto

Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā rakstnieka un žurnālista Aivara Kļavja vēsturisko romānu jauniešiem "Bēgšana no čūsku valstības", kas ir otrā grāmata no triloģijas, kurai dots nosaukums "Ceļš uz nezināmo zemi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmais sērijas romāns "Melnais akmens" nāca klajā šī gada februārī un to augstu novērtēja gan tiešā mērķauditorija, jaunieši, gan vecāki, skolotāji un visu vecumu vēstures interesenti. Grāmata kopš iznākšanas turējās pirktāko grāmatu saraksta augšgalā un kļuva par visvairāk pirkto grāmatu jauniešiem.

Vēsturiskās prozas žanrs autoram nav svešs – par četru romānu ciklu pieaugušajiem "Viņpus vārtiem" Aivars Kļavis 2012. gadā saņēma prestižo Baltijas asamblejas balvu. Tomēr, kā atzinuši daudzi rakstnieki, radīt darbus jauniešu auditorijai nereti ir daudz grūtāk, nekā aizraut pieaugušu lasītāju. "Ceļš uz nezināmo zemi" iepazīstina lasītāju nevis ar izdomātu fantāzijas pasauli, kādas jauniešu literatūrā joprojām ir populāras, bet gan ar visnotaļ nopietnu tematu – mūsu zemes un valsts vēsturi. Romāni jauniešiem par vēsturi jau vairākus gadu desmitus ir ļoti populāri arī ārvalstīs (piemēram, angļu autores Mišelas Peiveres arī latviski tulkotās romānu sērijas "Tumšās senatnes stāsti" un "Dievi un karotāji"), taču "Melnais akmens" pēdējo gadu laikā ir pirmais darbs, kas aktualizējis šo tēmu Latvijas vēstures kontekstā.

Triloģijas tēma ir pati senākā mūsu tālo senču cilšu vēsture laikposmā pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad vēl tikai veidojās mūsdienu civilizācijas un kultūras, kā arī nāciju identitātes. Kaut gan temats ir sarežģīts un uzticamas informācijas par šiem tālīnajiem laikiem pieejams maz, tomēr autoram izdevies par šo laikposmu pastāstīt pusaudžiem viegli uztveramā stilā, kas vienlaikus ir asprātīgs un bagāts interesantām detaļām. Aizraujošais piedzīvojumu sižets, risinoties paralēli mūsdienās un vairākus tūkstošus gadu senā pagātnē, vedina lasītāju domāt par tādām tēmām kā savas zemes un tautas vēsture, morālās vērtības, atbildība par izdarīto izvēli. Svarīgi atzīmēt, ka rakstnieks nav ļāvis iztēlei gūt virsroku pār faktiem un rakstot izmantojis plašu vēstures pētniecības materiālu, konsultējoties ar vēsturniekiem, arheologiem un muzeju darbiniekiem.

Pieejama arī e-grāmata.

Tags

Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form