Latvijā jaunā veidolā atgriezīsies grāmatas par Hariju Poteru (raksts precizēts)
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Apgāds "Zvaigzne ABC" jaunā izdevumā laidīs klajā grāmatu sēriju par pasaulslaveno burvju zēnu Hariju Poteru, un pirmā sērijas grāmata "Harijs Poters un Filozofu akmens" grāmatnīcu plauktos nonāks 26. novembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunais izdevums nāks klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiks iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

Britu rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas sarakstītā sērija par puisēna burvja piedzīvojumiem pirms 20 gadiem radīja tādu rezonansi, kādu pēdējā pusgadsimta laikā neatcerējās pat rūdīti literatūras speciālisti. Šīs grāmatas lasīja visi un visur – bērni un pieaugušie, tostarp tie, kuri līdz tam nevienai grāmatai nebija pat pieskārušies. Lasīja mājās, bibliotēkās un transportā, kvēloja nepacietībā, gaidot katra nākamā turpinājuma iznākšanu, dibināja fanu klubus, kaislīgi diskutēja interneta forumos, organizēja nometnes, ekskursijas un pasākumus. Cits pēc cita tika atvērti suvenīru veikali, necik ilgi – uz ekrāniem iznāca arī populārās sērijas ekranizācija un nedaudz vēlāk tika iestudēta arī luga. Šis "bums" nav aprimis joprojām, kaut gan pēc sērijas pirmās grāmatas iznākšanas pagājuši jau 22 gadi, bet sērijas pēdējo grāmatu lasītāji sagaidīja pirms 12 gadiem.

Arī Latvijai "Harija Potera trakums" negāja secen – tāpat veidojās rindas pie grāmatnīcām, aktīvākajiem faniem gaidot jaunās grāmatas parādīšanos, tāpat tika dibināts oficiālais fanu klubs, notika rosīgas diskusijas interneta vietnēs un, pats galvenais – grāmatu tirāžas no plauktiem pazuda vēja ātrumā. Interese par "zēnu, kurš izdzīvoja", nav aprimusi vēl joprojām, un pašlaik ar burvju zēna piedzīvojumiem aug jau otrā, ja ne trešā bērnu paaudze.

Tiesa, pērn publiskajā telpā nonāca apgāda "Zvaigzne ABC" vadītājas Vijas Kilblokas informācija, ka apgāda "Jumava" grāmatas par Hariju Poteru pārdotas bez licences. Kā toreiz bija norādījusi apgāda "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka, no rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas pārstāvjiem viņa bija saņēmusi piedāvājumu izdot Harija Potera grāmatu sēriju, tomēr tas izdevniecības pārstāvjos radīja neizpratni, jo grāmatas Latvijas pircējiem jau tiek piedāvātas. Nosūtot autores pārstāvjiem fotoattēlu ar jau tirgošanā esošām Harija Potera grāmatām, Roulingas pārstāvji norādīja, ka to tirdzniecība ir nelikumīga. Savukārt, aģentūras LETA žurnālistiem sazinoties ar Roulingas pārstāvošo aģentūru "The Blair Partnership" par šo informāciju, tās Starptautiskās izdevējdarbības vadītājs Džordžs Mellors vien norādīja, ka "Jumavas" licence Harija Potera grāmatu sērijas izdošanai ir beigusies.

Kā toreiz skaidroja apgāda "Jumava" vadība, tad kopš licences līguma termiņa beigām apgāds bija pārtraucis šo grāmatu izdošanu un pārdošanu, piebilstot, ka nav apgāda "Jumava" spēkos izkontrolēt grāmatu sekundāro tirgu un pārpircēju aktivitātes.

Tags

Džoanna Roulinga Harijs Poters Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form