Latvijā viesosies literatūras institūciju pārstāvji no Somijas, Gruzijas un Slovēnijas
Foto: Publicitātes foto

No 19. līdz 20. novembrim Latvijā viesosies pārstāvji no iepriekšējām Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valstīm – Somijas un Gruzijas – , kā arī 2022. gada viesu valsts – Slovēnijas. Vizītes laikā viesi dalīsies ar pieredzi šādas dalības organizēšanā, kā arī pastāstīs par sasniegtajiem rezultātiem, portālu "Delfi" informē "Latvian Literature" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau publiski izskanējusi informācija, ka šī gada oktobrī kultūras ministrs Nauris Puntulis devās uz Frankfurti, lai tiktos ar Frankfurtes grāmatu tirgus vadību un uzsāktu oficiālas sarunas par Latvijas nokļūšanu viesu valsts statusā piecu līdz sešu gadu ilgā periodā. Latvijas literatūras eksporta platforma "Latvian Literature" sadarbībā ar Kultūras ministriju aicinājusi uz Latviju Somijas organizācijas "Fili" vadītāju Tiā Strandēnu (Tiaa Strandén), Gruzijas bijušo Viesu valsts programmu vadītāju Medeu Metrevelli (Medea Metrevelli) un Slovēnijas Grāmatu institūta vadītāju Renatu Zamidu (Renata Zamida), lai uzzinātu vairāk par šo valstu pieredzi, ieguvumiem un sasniegtajiem rezultātiem.

"2018. gadā Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju bija Londonas grāmatu tirgus viesu valstis, kas bija ļoti labs atspēriena punkts Tika iegūta lieliska pieredze un sasniegti rezultāti, ko ir novērtējis arī Frankfurtes grāmatu tirgus. Mēs ticam, ka Latvijas kļūšana par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti nestu būtisku ieguvumu ne tikai grāmatniecības nozarei, bet arī citām kultūras nozarēm, tūrisma attīstībai un kopējam valsts tēlam," pastāstīja platformas "Latvian Literature" pārstāve Juta Pīrāga.

19. novembrī plānota oficiāla viesu tikšanās ar pārstāvjiem no Kultūras, Ekonomikas un Ārlietu ministrijām, kā arī Latvijas Institūta, platformas "Latvian Literature", Poligrāfijas asociācijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Rakstnieku savienības, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālās bibliotēkas. 20. novembrī no pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Draugu telpā" ikviens interesents tiek aicināts uz semināru "Frankfurtes viesu valstu pieredzes stāsti: Somija, Gruzija, Slovēnija", kurā vizītes viesi prezentāciju formā visus klātesošos iepazīstinās ar savu iegūto pieredzi. Pasākums notiks angļu valodā.

Vizītes laikā viesi dosies arī ekskursijā pa Vecrīgu, Latvijas Mākslas muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Frankfurtes grāmatu tirgus ir lielākais grāmatu tirgus pasaulē, kurā pulcējas izdevēji no visas pasaules. Tas ir "pasaules ideju tirgus", kurā ne tikai tiek pārdotas grāmatu izdošanas tiesības un uzstājas grāmatniecības nozares profesionāļi, bet arī notiek citu nozaru (poligrāfija, dizains, teātris, nacionālās valstu virtuves, vēsture, mūzika, māksla, video spēles, tehnoloģijas) reprezentācija, kā arī pulcējas ietekmīgi valstu politiķi. Tirgu katru gadu apmeklē teju 300 tūkstoši cilvēku, tostarp aptuveni 10 tūkstoši žurnālistu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Latvian Literature
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form