Latvijas dzejnieki piedalās prestižajā Tallinas 'HeadRead' festivālā
Foto: DELFI

Dzejnieks Kārlis Vērdiņš, tekstu grupa "Orbīta" un tulkotāja Maima Grīnberga ceturtdien, 26. maijā, uzstājas prestižajā Tallinas literatūras festivālā "HeadRead", kurā viesojušies tādi pasaulslaveni rakstnieki kā Boriss Akuņins, Toms Stopards un Mārgreta Atvuda, portālu "Delfi" informē "Latvian Literature" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Igaunijas literatūras festivālā "HeadRead", kurā šogad piedalās viens no pazīstamākajiem igauņu rakstniekiem Andruss Kivirehs, somu rakstniece Sofija Oksanena un pat Igaunijas prezidents Tomass Henriks Ilvess, uzstāsies arī latviešu dzejnieks Kārlis Vērdiņš, tekstu grupa "Orbīta" un tulkotāja Maima Grīnberga.

Dzejnieks Kārlis Vērdiņš, kurš šogad par dzejas krājumu "Pieaugušie" saņēma Latvijas Literatūras gada balvu, 26. maijā sniegs literāru lasījumu Igaunijas Rakstnieku savienībā. Kopā ar viņu lasījumos piedalīsies arī Botsvānas dzejniece TJ Dema, šveiciešu rakstnieks Žaks Tornejs un somu dzejniece Heli Lāksonena, kuras krājums "Kad gos smej" Guntara Godiņa atdzejojumā izdots arī latviešu valodā.

Savukārt tekstu grupa "Orbīta", ko festivālā pārstāvēs Semjons Haņins, Sergejs Timofejevs, Artūrs Punte un Vladimirs Svetlovs, ar multimediālu dzejas performanci šodien uzstāsies Igaunijas Krievu teātrī, kā arī ar īpašu dzejas diskotēku Tallinas krogā "Must puudel". Pasākumu ietvaros tiks prezentēts arī pavasarī Igaunijā iznākušais "Orbītas" dzejas krājums.

Tulkotāja Maima Grīnberga festivālā piedalās drāmas tulkošanas darbnīcā un diskusijā par igauņu mūsdienu rakstnieku vietu pasaules literatūras kontekstā.

Festivāls "HeadRead" norisinās dažādās vietās Tallinā no 24. līdz 29. maijam. Festivālu 2009. gadā radīja divi entuziastiski noskaņoti igauņi – Krista Kaera (Krista Kaer) un Jans Kauss (Jan Kaus) –, kuri ticēja, ka arī literatūrai ir vieta uz skatuves, turklāt visdažādākajās izpausmes formās. Pa šiem gadiem festivālu jau apmeklējušas tādas pasaules literatūras zvaigznes kā čehu izcelsmes britu dramaturgs Toms Stopards, krievu vēsturisko detektīvromānu autors Boriss Akuņins un kanādiešu rakstniece Mārgreta Atvuda.

Tags

Kārlis Vērdiņš Orbīta (tekstgrupa) Tallina Toms Stopards
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form