Latvijas Grāmatu izstādē būs vairāku jauno grāmatu atvēršanas svētki
Foto: Publicitātes foto

Šā gada Latvijas Grāmatu izstādē, kas Ķīpsalā notiks no 1. līdz 3. martam, notiks vairāku jaunu grāmatu atvēršanas svētki, portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. martā pulksten 12.00 uz Lielās skatuves notiks Ineses Toras grāmatas "Varbūt vēlreiz iemīlēties..." atvēršanas svētki. Dzeju lasīs pati autore, fotogrāfe Mirdza Ankupa un izdziedās vokālā ansambļa "Stari" vadītāja Inese Nereta.

Pulksten 13.00 tiks atvērts folkloras krājums "Rucavas garamantas I", ko sastādījusi Māra Vīksna. Izdevumā apkopoti divu jaunu rucavnieku folkloras vākumi 20. gs. 20. gados, folkloristu ekspedīciju materiāli un zinātniski pētījumi. Stundu vēlāk uz Lielās skatuves notiks Indara Kraģa grāmatas "Radošums un kritiskā domāšana" atvēršana. Savukārt Rakstnieku viesistabā pulksten 17.00 norisināsies grāmatas "Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?" atvēršanas svētki, kur sarunu vadīs grāmatas redaktors Guntars Godiņš.

Mazie lasītāji 1. martā pulksten 12.15 īpaši aicināti uz Jautro lasītavu, kur notiks ne tikai rakstnieces Zandas Radziņas jaunās grāmatas "Esi man vajadzīgs" atvēršanas svētki, bet arī literatūras stunda kopā ar cilvēcības skolotāju Loti.

Vēl 1. martā gaidāmi Robina Bobina grāmatas "Zelta guldenis" atklāšanas svētki. Jautrajā lasītavā pulksten 14.15 varēs satikt mazo Zelta cilvēciņu un grāmatas tulkotāju Klāvu Radziņu. Starp citu, visiem grāmatā uzzīmētajiem tēliem ir reāli prototipi – Vecrīgas ielās varat sastapt gan Guldeni, gan skursteņslauķi Klāvu, gan vijolnieka Daniela līgavu. Bet 104 gadus vecā Vecmāmiņa no pasakas reālajā dzīvē nu jau ir 106 gadus veca un ir īstena rīdziniece.

Otrajā izstādes dienā, 2. martā, pulksten 11.15 bērnus un vecākus uz pagalma spēļu spēlēšanu Jautrajā lasītavā aicina grāmatas "Pagalma mantojums" autore Liene Lasmane. Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi, Kazaki pret laupītājiem, Nazīši... šajā grāmatā ir apkopotas 32 populārākās āra rotaļas, kuras bērni vēl pirms padsmit gadiem ar lielu prieku mēdza spēlēt māju pagalmos, sporta laukumos, mežā, pie jūras vai citviet.

Žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma pazīstama ne tikai ar saviem kriminālromāniem, bet arī ar grāmatām par spilgtām teātra un kino mākslas personībām. Jaunajā grāmatā "Teātra bērni" ir 27 personību portretējumi, kuros var ielūkoties visai drosmīgās atklāsmēs par to, kāda nozīme teātrim ir bijusi bērnībā un joprojām ir vai arī – tieši pretēji – vairs nav pieaugušā cilvēka patstāvīgajās gaitās. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 2. martā pulksten 12.00 uz Lielās skatuves.

Kuru latviešu rakstnieci apdraudēja traktors? Kā Čaks savā simtgadē neļāva Valdim Rūmniekam atvērt diplomātu? Kāpēc Rakstnieku savienībā ieradās policijas specvienība? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta pēdējo 20 gadu un 21. gadsimta pirmo 18 gadu kultūras personībām savā autobiogrāfijas otrajā grāmatā "No Raiņa līdz Čakam" piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks. Uz Lielās skatuves autors viesosies 2. martā pulksten 13.00.

Kā runāt par vēsturi? – uz šo jautājumu atbildes meklēs vēsturnieks Uldis Neiburgs, režisors Normunds Pucis un publicists Otto Ozols. Viņi 2. martā pulksten 14.00 uz Lielās skatuves prezentēs Ulda Neiburga jaunāko grāmatu "Grēka un ienaida liesmās", kas veltīta pretrunīgiem stāstiem par Otro pasaules karu Latvijā.

Vēl 2. martā pulksten 15.00 notiks Daces Judinas romāna "Lāsts" atvēršanas svētki "Būs tā, kā Liktenis lems? Lielais pelēkais mūsos un apkārt...". Sarunā piedalīsies romāna autore Dace Judina, literatūrzinātniece un izdevēja Evija Veide, klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere un Rīgas kultūrvēstures entuziasts Valdis Gavars. Tai pat laikā Rakstnieku viesistabā notiks Ivetas Rēdlihas romāna "Vēl viena dziļa ieelpa" atvēršanas svētki. Pasākumā muzicēs Artūrs Pavlovskis (hangs).

3. martā pulksten 11.00 uz tikšanos aicina bijusī ilggadējā Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, kura uz Lielās skatuves prezentēs savu jaunāko grāmatu "Mana Rīga". Autore ļauj ielūkoties varas gaiteņu iekšpusē – grāmatā paver skatu arī uz to, kā Rīgas domē darbojas partija "Saskaņa".

Svētdien pulksten 12.00 uz Lielās skatuves LU Akadēmiskais apgāds ielūdz uz tikšanos ar grāmatas "100 izcili Latvijas aktieri" sastādītāju, teātra kritiķi un LU profesori Silviju Radzobi.

Detalizētu izstādes programmu var atrast BT1 mājaslapā.

Atgādinām, ka vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde "Skola 2019", kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Tags

Latvijas Grāmatu izstāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form