Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference 'Jaunākā literatūra'
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā 19. un 20. aprīlī notiks izglītības programma un konference "Jaunākā literatūra", kas ir daļa no Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasākumu programmas, portālu "Delfi" informē Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

19. aprīlī lekcijas un diskusijas paredzētas humanitāro zinātņu bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem un vidusskolu vecāko klašu skolēniem. Teorētiskās lekcijas, praktiskie semināri un studentu diskusijas koncentrēs uzmanību uz jaunākās literatūras tendencēm un spēju ieinteresēt gados jaunus lasītājus gan Latvijā, gan pasaulē. Dalību izglītības programmā lūdzam pieteikt līdz 18. aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi sigita.kusnere@lulfmi.lv.

20. aprīlī konferences programmā piedalīsies humanitāro un sociālo zinātņu jomu speciālisti, nozares praktiķi un studenti. Konferences tēmu loks aptver dažādus literatūras veidus un žanrus – tiks aplūkoti jaunākās latviešu un latgaliešu prozas un dzejas problēmjautājumi, pievēršot uzmanību arī dzejas debijām un bērnu literatūras situācijai, kā arī tiks analizēta jaunākā krievu valodā Latvijā rakstītā literatūra.

Konferences norisē paredzēts iekļaut arī atraktīvu konferences noslēguma pasākumu – "Rakstnieks satiek kritiķi", proti, rakstniece Inga Gaile, kura pavisam nesen debitējusi romānu rakstnieces statusā, ir piekritusi zināmā mērā par eksperimentu uzskatāmai pieejai – klātienē diskutēt ar literatūras kritiķiem par viņas romānu "Stikli" – mākslinieciskajām kvalitātēm, veiksmēm un neveiksmēm, valodas stilu, ritmu u. tml.

"Jaunākā latviešu literatūra" izglītības un konferences programma.

Konferenci rīko LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latviešu valodas aģentūru, LU Humanitāro zinātņu fakultāti, Latvijas Rakstnieku savienību, Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Tags

Latvijas Literatūras gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form