Latviski izdota Haruki Murakami grāmata 'Par ko es runāju, runādams par skriešanu'
Foto: Publicitātes foto

Apgāds "Zvaigzne ABC" izdevis Haruki Murakami grāmatu "Par ko es runāju, runādams par skriešanu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nelielās grāmatas lappusēs Murakami atklājas ārkārtīgi personiski, pastāstot gan to, kā radās iecere uzrakstīt pašu pirmo romānu, gan ļoti daudz par sevi pašu, attiecībām ar draugiem, pasauli, literatūru, mūziku un, protams, skriešanu, stāsta izdevniecības pārstāvji.

"Veselīgu pašapziņu un neveselīgu lepnību šķir plāna siena," apgalvo Haruki Murakami, šo atziņu attiecinot tiklab uz garo distanču skriešanu, kā uz rakstīšanu.  Vēl viņš saka: "Lūk, svarīgākais, ko iemācījos skolā: "Svarīgo skolā neiemācās." Un tā ir patiesība." Ir mierinoši lasīt arī šādu atziņu: "Dzīves kvalitāti nenosaka sasniegumi, skaitļi, rangs, bet gan atziņa, ko iegūsti, kad apzinies kādas darbības plūsmu un spēj to izjust." 

"Šajā grāmatā Haruki Murakami ar atziņām bārstās kā no pārpilnības raga, ļaujot katram pašam izvēlēties sev noderīgāko. Būdams melomāns un kaislīgs vinila plašu kolekcionārs, Haruki Murakami arī šai grāmatā piesauc dažādus skaņdarbus, ļaujot lasītājam jau ierastā manierē sastādīt grāmatai skaņu celiņu un tādējādi papildināt tekstu. Īpaši interesanti tas varētu būt lasītājiem, kuri paši nodarbojas ar skriešanu: salīdzināt savus un Murakami muzikālos ieradumus, taču arī pārējiem muzikālās pasāžas cauri laikiem un žanriem būs saistošs piedzīvojums un, iespējams, pat atnesīs kādu jaunatklājumu," stāsta izdevniecības pārstāvji.

Haruki Murakami (1949) ir spilgtākais un pazīstamākais mūsdienu japāņu rakstnieks. Viņa grāmatas drukā miljoniem eksemplāru metienos. Gan dzimtajā Japānā, gan citās valstīs Murakami ir fanu klubi, un - pats zīmīgākais - tajos runā nevis par viņu, bet par viņa jaunākajām grāmatām. Latviešu valodā iznākuši daudzi viņa darbi, to skaitā "Aitas medīšanas piedzīvojumi", triloģija "1Q84", "Bezkrāsu Cukuru Tadzaki un viņa svētceļnieka gadi", "Kafka liedagā", "Skarbā brīnumzeme un pasaules gals", "Dejo, dejo, dejo" un citas. 

Tags

Haruki Murakami Jaunākās grāmatas Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form