Londonā apskatāma Latvijas ilustratoru mākslas darbu izstāde
Foto: Publicitātes foto

Londonā laikā no 14. līdz 25. augustam ir apskatāma Latvijas literatūras un grāmatniecības eksporta platformas "Latvian Literature" un autoru un ilustratoru veidotā kataloga "The Horse" (Zirgs) ceļojošā izstāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā nedēļā ar divām interesentu plaši apmeklētām nodarbībām Londonas "Discover Story Children's Center" (Atklājumu centrs bērniem) viesojās arī Latvijas māksliniece un grāmatu ilustratore Gundega Muzikante: "Šis centrs nudien ir izcils, ļoti profesionāls piemērs kā, sadarbojoties visiem, kas veido stāstus, ievest bērnu iztēles pasaulē. Abas dienas redzēju ļaužu pilnu, stāstu sesijas ir labi apmeklētas un notiek visu laiku."

20. un 21. augustā Londonā darbnīcas vadīs ilustratore Anna Vaivare, bet 22. un 23. augustā – ilustrators un rakstnieks Mārtiņš Zutis. Šo dienu laikā simtiem Lielbritānijas bērnu ir ne tikai iespēja apskatīt izstādi, bet arī iegādāties "The Horse" katalogu un latviešu autoru bērnu grāmatas, kas izdotas Lielbritānijā. No septembra līdz oktobrim izstāde būs apskatāma Lielbritānijas pilsētā Ņūkāstlā.

"Katalogā "The Horse" iekļautās tēmas un vizuālie risinājumi sasaucās ar centra mērķiem attīstīt bērnu radošumu, tāpēc platforma "Latvian Literature" uzsāka sarunas par iespējamu sadarbību, kas arī veiksmīgi realizējās," atklāj platformas "Latvian Literature" ārvalstu sabiedrisko attiecību un pasākumu koordinatore Ildze Jansone.

Londonā apskatāma Latvijas ilustratoru mākslas darbu izstāde
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu un ilustrāciju popularizēšana noteikta kā viena no platformas "Latvian Literature" prioritātēm darbā ar ārvalstu izdevējiem. The Horse" katalogā ir apvienotas 20 Latvijas mākslinieku ilustrācijas, kas veidotas 20 rakstnieku īsstāstiem par zirgiem. Katalogs tika izveidots kā aizraujošs informatīvs materiāls, kas atklāj katra ilustratora unikālo stilu.

"Discover Children's Story Centre" ir pirmais stāstu kultūras centrs Lielbritānijā, kura mērķis ir parādīt bērniem valodas, literatūras un stāstu stāstīšanas burvību. Centrs ir vieta, kur bērni un viņu ģimenes locekļi var rotaļāties, mācīties un piedalīties radošās darbnīcās, attīstot savu zinātkāri un iztēli.

Vairāk informācijas – šeit.


Tags

Latvian Literature
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form