Nacionālais teātris paplašina audiogrāmatu bibliotēku ar bērnu grāmatām
Foto: Kristaps Kalns

Nacionālais teātris no 2. jūlija paplašinājis e-teātra audiogrāmatu plauktu – dažāda vecuma jaunajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu "Liels un mazs" tiek piedāvāta Vasaras bibliotēka Nacionālā teātra aktieru balsīs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pavisam mazajiem lasītājiem no trīs līdz piecu gadu vecumam – Ineses Zanderes "Trīs draugi vienas upes krastā" un Jāņa Joņeva "Slepenie svētki", ko lasīs Zane Jančevska un Mārtiņš Brūveris. Nedaudz lielākiem – piecus līdz 10 gadus veciem klausītājiem – Sergeja Timofejeva "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi", Jura Zvirgzdiņa "Mufa", Laura Gundara "Sveiks, Vali!" un "Vaļa balss", ko izstāstīs Egils Melbārdis, Mārtiņš Egliens, Anna Klēvere un Marija Bērziņa.

Pusaudžiem Ivars Kļavinskis un Ainārs Ančevskis ļaus ielūkoties Māra Runguļa grāmatā "Pastaiga mirušo pilsētā" un Mairas Dobeles darbā "Nepareizas dzīves skola". Savukārt, Dita Lūriņa lasīs piedzīvojumu grāmatu gandrīz pieaugušajiem – Džeimsa Stīvensa "Zelta pods".

Kā norāda teātra pārstāvji, lielākā daļa šīm grāmatām pabijušas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izvēlēto darbu saraksta pašā augšgalā .

Vasaras bibliotēka darbosies no 2. jūlija līdz 30. septembrim.

Sadarbībā ar vadošajiem Latvijas grāmatu apgādiem jau no 11. jūnija Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukts klausītājiem mūsu aktieru lasījumā piedāvā pēdējo gadu labāko prozas darbu izlasi – stāstu krājumus, kas nominēti vai saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu, un citus izcilus darbus.

Latviešu autoru audiogrāmatas Nacionālā teātra aktieru izpildījumā šobrīd ir arī sociāli ievirzīts projekts – gan tāpēc, ka lieti noderēs Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem un nonāks Latvijas Neredzīgo bibliotēkas audiogrāmatu plauktā, gan tāpēc, ka šobrīd pieejamas bez atsevišķas atlīdzības.

Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukts atrodams teātra mājaslapā.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form