Nāks klajā dzejnieces Ineses Zanderes jaunā grāmata 'No mazā. Dzeja. 1975-2015'
Foto: Publicitātes foto

Apgāds "Mansards" laidis klajā dzejnieces Ineses Zanderes jauno grāmatu "No mazā. Dzeja. 1975-2015", informēja apgāda "Mansards" pārstāvis Arvis Ostrovskis.

"No mazā. Dzeja. 1975-2015" ir Zanderes dzejas apkopojums - četri dzejoļu krājumi, darbi, kas tapuši skolas solā, dzejoļi, kas līdz šim bijuši pieejami tikai Ventspils Rakstnieku mājas gadagrāmatā, darbi, kas veltīti Kurzemes pirmajiem dziesmu svētkiem, kā arī Jēkaba Nīmaņa kameroperas "Līsistrates atgriešanās" libreta fragmenti.

Darbi jaunajā grāmatā sakārtoti hronoloģiskā secībā. Zanderes ritma un skaidrības izjūta dzejā arvien bijusi tuva lasītājiem, un visi četri apkopojumā iekļautie krājumi, ieskaitot pagājušogad izdoto "Putna miegā", kļuvuši par bibliogrāfisku retumu.

Zandere ir dzejniece, grāmatu redaktore, bērnu literatūras autore un izdevēja. Viņas pirmais dzejoļu krājums "Grāmatiņa" izdots 1983. gadā, tam sekoja "Laimīgie meli" (1988), "Melnās čūskas maiznīca" (2003) un "Putna miegā" (2014). Krājums "Melnās čūskas maiznīca" saņēma Latvijas Literatūras gada balvu, savukārt "Putna miegā" - žurnāla "Latvju Teksti" Dzejas balvu un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai dzejas kategorijā.

"No mazā. Dzeja. 1975-2015" ir dzejnieces attālināts skatījums uz līdz šim sarakstīto. Jaunās grāmatas atvēršanas svētki notiks 15. septembrī plkst. 18 Pāvula Jurjāna mūzikas skolas brīvdabas estrādē. Atvēršanas svētkos gaidāma satikšanās ar autori, kā arī atdzejotāju un redaktori Ievu Lešinsku, kori "Balsis", Intu Teterovski, Jēkabu Nīmani, Agnesi Egliņu un citiem Zanderes dzejas cienītājiem, draugiem, kolēģiem, kaimiņiem un radiem.

Source

LETA

Tags

Dzeja Dzejas dienas Inese Zandere Latvijas Literatūras gada balva Mansards
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form