Nora Ikstena būs viena no Londonas grāmatu tirgus 'Dienas autoriem'
Foto: Aiga Rēdmane. Rakstniece Nora Ikstena

Latviešu rakstniece Nora Ikstena nosaukta kā viena no "Dienas autoriem" 2018. gadā gaidāmajā Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair), 11. oktobrī oficiālā pieņemšanā Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurt Book Fair) paziņoja Londonas grāmatu tirgus direktore Džeksa Tomasa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš vēstīts, 2018. gadā Latvija, Igaunija un Lietuva Londonas grāmatu tirgū būs īpašā goda viesu statusā, kas paredz īpašu uzmanību Baltijas valstu autoriem un viņu literārajiem darbiem.

Kā teikts oficiālajā paziņojumā plašsaziņas medijiem: "Nora Ikstena ir viena no latviešu ietekmīgākajām un prominentākajām prozas autorēm, kas labi zināma ar savu īpašo rakstības stilu un detalizētu pieeju valodai kā izteiksmes līdzeklim. Savos literārajos darbos autore nereti reflektē par lieliem tematiem - dzīvi, mīlestību, nāvi un ticību. Nora Ikstena ir uzrakstījusi vairāk nekā 30 grāmatas, starp kurām ir arī autores jaunākais romāns "Mātes piens", kas drīzumā tiks izdots angļu valodā britu izdevniecībā "Peirene Press.""

Atgādinām, ka šajās dienās, no 11. līdz 15. oktobrim, notiek Frankfurtes grāmatu tirgus, kurā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar eksporta platformu "Latvian Literature" un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju (LGA) nodrošina un organizē Latvijas dalību starptautiskajā izstādē, kur līdztekus nacionālā literatūras un grāmatniecības stenda darbībai norisinās dažādi ar latviešu literatūras eksporta attīstību saistīti pasākumi.

Šogad Frankfurtes grāmatu tirgū piedalās izdevniecības "Liels un mazs", "Jāņa Rozes apgāds", "Jumava", "J.L.V", "Annele", "Pētergailis", "ARKHIPOV production", "Madris" un "BeBody", tipogrāfijas "Veiters", "WMT BALTIC", "UnitedPress" un "Dardedze Hologrāfija", starptautiskā izstāžu rīkotājsabiedrība "BT1", galda spēļu ražotājs "Sidi Spēles" un IT uzņēmums "Overly". Tirgus laikā Latvijas grāmatu izdevniecībām plānotas vizītes ar ārzemju izdevējiem, lai iepazīstinātu potenciālos sadarbības partnerus ar latviešu autoriem un viņu literārajiem darbiem.

Frankfurtes grāmatu tirgū tiks prezentēts arī prestižais bērnu un jaunatnes literatūras katalogs "The White Raven 2017", kurā ik gadu Minhenes Starptautiskā jaunatnes bibliotēka iekļauj 200 labākos bērnu literatūras darbus, kas pelnījuši pasaules uzmanību, pateicoties to universālajai tematikai, inovatīvajam literārajam un/vai mākslinieciskajam stilam. Šogad katalogā iekļauti divi Latvijas bērnu literatūras darbi – Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājums "Tētis" (izdevniecība "Liels un mazs") un Anitas Kreituses ilustrētā pēc japāņu pasakas motīviem tapusī grāmata "Puika, kas zīmēja kaķus" ("Jāņa Rozes apgāds").

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatu tirgus ietvaros plānotas arī dažādas tikšanās ar ārvalstu sadarbības partneriem ar mērķi veicināt latviešu literatūras tulkošanu un izdošanu svešvalodās. To starpā Latviešu Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze piedalīsies ikgadējā Eiropas literatūras organizāciju sapulcē, lai pārrunātu pieredzi grantu programmas darbībā, kas veidota ar mērķi atbalstīt ārvalstu izdevniecības tulkot un izdot svešzemju literatūru.

Tags

Londonas grāmatu tirgus Nora Ikstena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form