Nosauc labākos Latvijas literatūrā; mūža balva – Jānim Rokpelnim
Foto: Ģ. Raģelis

Latvijas Rakstnieku savienībā šā gada 21. martā Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija nosaukusi šā gada balvas nominantus piecās kategorijās, kā arī mūža balvas ieguvēju. Par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, radot augstvērtīgus literāros darbus dzejā un atdzejā, tā piešķirta dzejniekam Jānim Rokpelnim (attēlā).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekspertu komisija šogad lēmusi arī par speciālbalvas piešķiršanu par nozīmīgu ieguldījumu pasaules kultūrtekstu latviskošanā. Balvu saņems dzejnieks Uldis Bērziņš par "Eddas dziesmas" tulkošanu no senislandiešu valodas, ko izdevis apgāds Jānis Roze.

Latvijas Literatūras gada balvas tiks pasniegtas 2016. gada 21. aprīlī plkst. 18.00 Spīķeru koncertzālē. Balvu ieguvēji saņems naudas balvas, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAs lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija "Mājo". Balvas pasniegšanas ceremoniju veido rakstniece Inga Žolude, režisors Viesturs Roziņš, scenogrāfs Valters Kristbergs, video režisors Kristaps Kalns un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Pasākumu vadīs rakstniece un žurnāliste Kristīne Želve un rakstnieks Pauls Bankovskis, par muzikālajām intermēdijām rūpēsies ansamblis "Brokastis četratā".

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisija ir: literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstnieks Arvis Kolmanis, filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins, literatūrzinātniece Austra Gaigala, dzejnieks Aivars Eipurs, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūras un latviešu valodas skolotāja, literatūrzinātniece Lita Silova, literatūrzinātniece Sandra Ratniece un dzejnieks Artis Ostups.

Latvijas Literatūras gada balvas nominanti:

Labākais dzejas darbs:

Andris Ogriņš "Plaukstu šķērsielas", "Mansards";
Toms Treibergs "Drudzis", "Mansards";
Jānis Rokpelnis "Post factum", "Neputns";
Kārlis Vērdiņš "Pieaugušie", "Neputns";

Labākais prozas darbs:

Nora Ikstena "Mātes piens", "Dienas grāmata";
Māris Bērziņš "Svina garša", "Dienas grāmata";
Guntis Berelis "Vārdiem nebija vietas". "Dienas grāmata";
Vladis Spāre "Tu nevari dabūt visu, ko gribi","Zvaigzne ABC";
Inga Žolude "Stāsti", "Dienas grāmata".

Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem:

Leons Briedis "Saputrotā putra", "Liels un mazs";
Luīze Pastore "Svešinieka atnākšana", "Neputns";
Arno Jundze "Kristofers un Ēnu ordenis", "Zvaigzne ABC"
Juris Zvirgzdiņš "Have a nice day! Gandrīz mīlas stāsts", "Pētergailis"

Labākais ārvalstu literatūras tulkojums:

Maimas Grīnbergas tulkojums no igauņu valodas: Jāns Undusks. "Gaidot vārdus", "Mansards";
Dena Dimiņa tulkojums no franču valodas: "Džonatans Litels. Labvēlīgās", "Jānis Roze";
Ingas Karlsbergas tulkojums no vācu valodas: Antonija Mihaēlisa "Pasaku stāstnieks", "Jānis Roze";
Maimas Grīnbergas tulkojums no igauņu valodas: Mēliss Frīdentāls. "Bites", "Mansards".
Halinas Lapiņas tulkojums no čehu valodas: Božena Ņemcova "Vecmāmiņa", "Pētergailis".

Spilgtākā debija literatūrā:

Madara Gruntmane "Narkozes", "Neputns";
Sabīne Košeļeva "Rīga – Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts", "Zvaigzne ABC";
Elīna Bākule-Veira "Zilonis okeāns", "Pētergailis";
Anita Mileika "Mūžīgā nepārtikusī stirna", "Latgolys studentu centrs"

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas laureātu un citām aktivitātēm no 21. marta būs pieejamas mājas lapā www.laligaba.lv, interneta žurnālā www.satori.lv, ziņu portāla www.delfi.lv, kā arī klausāmas Latvijas Radio 1 raidījumā "Kultūras Rondo". Balvas pasniegšanas noslēguma ieraksts būs klausāms Latvijas Radio 1. programmā 24. aprīlī plkst.11.05. LALIGABAi nominētās grāmatas būs pieejamas un iegādājamas grāmatu veikalā "NicePlace Mansards", "Jāņa Rozes" grāmatnīcu tīklā un citās grāmatnīcās.

Lai dotu iespēju plašākai publikai iepazīt LALIGABA balvai nominētos autorus un viņu darbus, 8. aprīlī plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā Rīgā, Skolas ielā 15 notiks LALIGABA prozas lasījumi, savukārt LALIGABA dzejas lasījumi notiks 16. aprīlī plkst. 18.00 koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" Rīgā, Krāsotāju ielā 12. Visi pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Tags

Latvijas Literatūras gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form