Notiks starptautiskie bērnu literatūras lasījumi 'Vai taureņi taurē un mīdijas mīdās?'
Foto: LETA

Papildinot Jāņa Baltvilka vārdā nosauktās balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā program-mu, 24. jūlijā plkst. 11.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē, 11. stāvā, notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lasījumus organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar LNB. Pulcēšanās LNB pie reģistratūras sākot no plkst. 11.00.

Šogad lasījumiem dots nosaukums “Vai taureņi taurē un mīdijas mīdās?”, izmantojot tēlus no dzejnieces un daudzu lietuviešu bērnu grāmatu tulkotājas Indras Brūveres-Darulienes dzejoļa. Pasākuma gaitā arī bērni varēs iesaistīties valodas spēlē un meklēt vārdus, kas slēpjas citos vārdos.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureātes – vācu rakstniece Anete Mīrsva (Anette Mierswa) no Hamburgas un tulkotāja Inga Karlsberga. Baltvilka balvu žūrijas eksperti viņām piešķīruši par aizkustinošo un dzīvesgudro grāmatu “Samsona ceļojums”, kas iznākusi Jāņa Rozes apgādā, latviešu izdevumu ilustrējis Mārtiņš Zutis. Tā veltīta zēna un suņa draudzībai.

Jaunus oriģināldarbus un tulkojumus lasīs dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Kārlis Vērdiņš, Juris Kronbergs, Inese Zandere, rakstnieks Māris Rungulis, tulkotāja Mudīte Treimane.
Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Ieeja bez maksas.

Tags

Baltvilka balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form