Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā saņem Amanda Aizpuriete
Foto: Carnikavas novada dome

Trešdien, 13. novembrī, atzīmējot dzejnieka 80. gadadienu, jau vienpadsmito reizi pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā. Šogad par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Amanda Aizpuriete par dzejas krājumu "Turp", ko klajā laidusi izdevniecība "Pētergailis", informē Carnikavas novada dome.

"Šī prēmija man ir liels pārsteigums, jo no konkursā iesniegtajiem 17 dzejoļu krājumiem vismaz desmit ir ļoti labi. Man patiešām nevarēja ienākt prātā, ka prēmija varētu attiekties uz mani," stāsta dzejniece Amanda Aizpuriete. Viņa atklāj, ka Vācietis viņas dzīvē ir bijis ļoti svarīgs cilvēks.

Kopumā šogad konkursā tika iesniegti 17 dzejoļu krājumi no 16 autoriem, kuru vidū bija arī Leons Briedis, Andra Manfelde, Sergejs Timofejevs, Māris Salējs, Edvīns Raups, Marts Pujāts, Aivars Krūkliņš un citi.

O.Vācieša literāro prēmiju dzejā pasniedz vienu reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Pretendentus prēmijas saņemšanai var izvirzīt grāmatu apgādi, laikrakstu un žurnālu redakcijas, kā arī kultūras institūcijas, valsts un sabiedriskas organizācijas.

Tags

Amanda Aizpuriete Andra Manfelde Leons Briedis Ojārs Vācietis

Comment Form