Ojāra Vācieša vēstules Imantam Ziedonim un citi unikāli dokumenti izstādē 'Dzejas dižkoki'
Foto: Publicitātes attēli

No 30. aprīļa Ojāra Vācieša muzejā, Rīgā, būs skatāma izstāde par Ojāru Vācieti un Imantu Ziedoni "Dzejas dižkoki".

"Ar ko man saistās vārds "ceļš"? Ar Ojāru Vācieti. Mēs satiekamies reti, bet mūs saista kaut kāds kopīgs dūmu ceļš debesīs. Tikko redzams, tikko nomanāms. Dūmu ceļš." Imants Ziedonis.

Šī izstāde bija iecerēta kā dzimšanas dienas dāvana Imantam Ziedonim. Tā kļuva par piemiņas izstādi. Un tomēr izstādes koncepcijā nav izmainīts nekas. Jo lielās lietas un vērtības, pie kurām mūs pievilka un turpinās pievilkt Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa personības starojums un dzeja, ir nemainīgas. Šobrīd tās ieguvušas vēl dziļāku jēgu un met mūsos vēl spožākus atspulgus.

Idejas, par kurām stāsta izstāde, ir ceļš, rokraksti, koki un akmeņi. Tomēr izstāde nav tikai konceptuāla, tā ir bagāta ar konkrētiem materiāliem no Ojāra Vācieša muzeja krājuma, Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves, Ausmas Kantānes un Žaņa Vācieša privātajiem arhīviem. Daudzus materiālus muzeja apmeklētāji ieraudzīs pirmoreiz. Kā unikālu vēlos atzīmēt dzejoli, ko Imants Ziedonis rakstījis 1983. gada 2. decembrī, Ojāra Vācieša bēru dienā, vilcienā Rīga–Maskava, un Ojāra Vācieša vēstules Imantam Ziedonim. Izstādes apmeklētāji redzēs mazāk zināmas abu dzejnieku fotogrāfijas, kā arī iepazīsies ar līdz šim nepublicētām Imanta Ziedoņa piezīmēm par Ojāru Vācieti.

Izstāde Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, būs skatāma līdz 30. novembrim.

Tags

Imants Ziedonis Ojārs Vācietis

Comment Form