'Orbīta' izdevusi Elīnas Bākules-Veiras dzejas krājumu
Foto: Publicitātes foto

Mākslinieku apvienība "Orbīta" sērijā "Orbītas bibliotēka" izdevusi dzejnieces Elīnas Bākules-Veiras dzejas grāmatu "Tas ods meklē mani kopš 1981. gada".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda izdevēji, Elīna Bākule-Veira (1981) sevi spilgti pieteica dzejā ar savu pirmo krājumu "Zilonis okeāns" ("Pētergailis", 2015), kas saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Spilgtākā debija", kā arī tika nominēts Ojāra Vācieša un Latvju tekstu gada balvai dzejā.

"Ja pirmajā krājumā Elīnas dzejā dominēja brīvs, asociatīvs tēlu plūdums, dažādi formas meklējumi, eksperimenti pat ar zināmām huligānisma iezīmēm, šajā krājumā autore izvēlējusies lietot lakoniskākus izteiksmes līdzekļus. Dzejoļos jūtams šķietami attālināts, brīžiem pat atsvešināts sevis un apkārtējās pasaules vērojums, taču krājuma gaitā top skaidrs, ka šīs dzejas toni veido izteikti individuāla, savrupa valodas izjūta, nevis emocionāla noslēgtība," raksta "Orbītas" pārstāvji.

Dzejas krājuma redaktors Henriks Eliass Zēgners par autori saka: "Elīna lieto unikālus kodus, lai ieskicētu neatkārtojamu, pārsteidzošu dzīves uztveri. Tam līdzās krājumu caurvij arī poētiskais humors ar absurda elementiem un liriskas konstrukcijas, kas rada krāšņas kombinācijas no teju nesavienojamiem tēliem un parādībām. Rezultāts – mulsinoša, dzīva, pārsteidzoša un aizraujoša, avangardiski spilgta grāmata.

Elīna Bākule-Veira ir dzejniece, multimediju un kino māksliniece, kā arī mūziķe. Literatūrā darbojas kopš 2002. gada, publicējusies dažādos periodiskajos izdevumos Latvijā ("Karogs", "Kultūras Forums", "Kultūras Diena", "Satori" u. c.) un ārzemēs ("Jaunā Gaita" u.c.).

Atgādinām, ka sērijā "Orbītas bibliotēka" tiek izdoti mūsdienu dzejnieku un prozaiķu darbi. Līdz šim izdotie darbi: Arvja Vigula dzejoļu izlase "Grāmata", Kirila Kobrina eseju izlase "Vēsture. Work in Progress", Andra Kupriša stāstu krājums "Berlīne", Kikōnes dzejas krājums "Jūs kavējaties", Anda Surgunta dzejas krājums "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", Semjona Haņina dzejas grāmata "Ne tā", Elvīras Blomas dzejas krājums "Izdzēstie attēli", Laura Veipa krājums "Interesantās dienas", Andreja Seņ-Seņkova dzejas krājums "Papīra krūtis", Viļa Kasima "Lizergīnblūzs", Leonīda Dobičina romāns "Enpils", Andra Kalnozola romāns "Kalendārs mani sauc", Ričarda Brotigana romāns "Foreļu cope Amerikā", Roberta Valzera "Laupītājs", Arkādija Dragomoščenko "Elēģijas" .

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatu sērijas redaktors: Aleksandrs Zapoļs. Sērijas dizaina autors: Tom Mrazauskas.

Tags

Elīna Bākule-Veira Orbītas bibliotēka Jaunākās grāmatas Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form