Pasniegs Baltvilka balvu un notiks bērnu literatūras lasījumi
Foto: F64

Trešdien, 24. jūlijā, pulksten 11.00, dzejnieka Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienā, LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, kas papildina visas dienas Jāņa Baltvilka balvas programmu, portālu "Delfi" informē Jāņa Baltvilka balvas birojs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad lasījumos "Uzplaukst grāmatu puķes" būs klausāmi fragmenti no Agneses Vanagas grāmatas "Plastmasas huligāni" turpinājuma, Evija Gulbe iepazīstinās ar pelēnu Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem skolā "Koko un Riko – skolas zvaigznes", Juris Zvirgzdiņš lasīs nedaudz baisu gabalu "Rijīgā čūska un gudrā pele", Indra Brūvere lasīs savu dzeju un atdzejojumus, savukārt Māris Rungulis iepazīstinās ar stāstu par neparastiem un pārsteidzošiem notikumiem bibliotēkā. Pasākuma gaitā bērni tiks iesaistīti jautrā un svarīgā notikumā. Izstaigājot Botānisko dārzu, lasījumu dalībnieki varēs atrisināt burtu mīklu, kuras atminējums paslēpts Jāņa Baltvilka dzejolī.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2019. gada laureāte – tulkotāja Dace Meiere, kura saņem šo atzinību par itāļu rakstnieces Andželas Naneti grāmatas "Mans vectēvs bija ķiršu koks" (izdevējs – Jāņa Rozes apgāds) tulkojumu. Viņa iepazīstinās ar savu jaunāko darbu no Italo Kalvīno romāna "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks".

Lasījumus organizē Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru. Tos vadīs Latvijas Radio režisore Diāna Sproģe (Bērza).

Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu atbalsta arī portāls "Delfi", nodrošinot lasītāju balsojumu.

Rakstnieks Vladimirs Novikovs, sirsnīgs Jāņa Baltvilka draugs, ir sagatavojis īpašu jubilejas pastmarku, izmantojot savu zīmēto šaržu. Markas apzīmogošana notiks pie ieejas Botāniskajā dārzā pulksten 10.30.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šogad tiek pasniegta jau 15. reizi, bet balvas starptautiskais laureāts un viņa darba tulkotājs tiek apbalvots kopš 2008.gada. Jau piekto gadu AS "Latvijas Valsts meži" pasniegs balvu nominācijā "Jaunaudze" par debiju rakstniecībā un bērnu grāmatu mākslā. Balvas motivē autorus un māksliniekus radīt jaunas un interesantas grāmatas bērniem, pievērš sabiedrības uzmanību kvalitatīvas bērnu literatūras izplatībai un veicina lasīšanu.

Ieeja – bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Baltvilka balva Jānis Baltvilks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form