Pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā
Foto: Publicitātes foto

13. maijā rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas dienā jau trešo gadu Ikšķiles novada pašvaldība pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. 

Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu," stāsta apbalvojuma organizatori. 

Šogad Latvijas grāmatu apgādi Soduma balvai bija pieteikuši vairāk kā 20 grāmatas - oriģināldarbus prozā un dzejā un tulkojumus. Balvas nominantu vidū ir rakstnieki Pauls Bankovskis, Arno Jundze, Māris Bērziņš, kā arī tulkotājas Dace Meiere un Maima Grīnberga.

13.maijā 18.00 Ikšķiles tautas namā Dzintara Soduma dzimšanas dienā īpašā ceremonijā tiks sumināts šī gada Dzintara Soduma balvas saņēmējs, kuru izvēlējās žūrija.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro . 

Tags

Dace Meiere Dzintars Sodums Ikšķile Pauls Bankovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form