Paziņos 2021. gada Latvijas Literatūras gada balvas nominantus
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) šī gada 30. martā aicina uz tiešsaistes preses konferenci, kurā tiks paziņoti LALIGABA nominanti piecās kategorijās, speciālbalvas ieguvējs, kā arī mūža balvas ieguvēji Latvijas rakstniecībā, portālu "Delfi" informēja LALIGABA pārstāve Signe Viška.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LALIGABA preses konference norisināsies 2021. gada 30. martā plkst. 13:00, un tai sekot līdzi varēs Latvijas Literatūras gada balvas un interneta žurnāla "Satori" "Facebook" kontā. Balvas ekspertu komisija informēs par izcilākajiem literārajiem darbiem, kas nākuši klajā aizvadītajā gadā šādās kategorijās: labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija.

Līdztekus tiks paziņots speciālbalvas ieguvējs par īpašu veikumu literatūrā 2020. gadā un šī gada mūža balvas ieguvēji Latvijas rakstniecībā.

Preses konferences norisi nodrošinās interneta žurnāls "Satori", to vadīs tā redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvējiem un citām aktivitātēm laikā no šī gada 30. marta būs pieejamas mājaslapā www.laligaba.lv, kā arī LALIGABA sociālo mediju kontos tīklos "Facebook", "Instagram" un "Twitter".

Šī gada balvas devīze "Priekos un bēdās" apliecina literatūras spēku pārdzīvot arī visdrūmākos laikus, sniedzot iespēju patverties no apkārt notiekošā, ļaujot ceļot laikā un telpā, kā arī rast mierinājumu un labāk izprast pasauli. Lai kas arī notiktu, grāmata nekad nepievils – būs kopā gan priekos, gan bēdās, gan veselībā, gan slimībā, spēs izvest caur uguni un ūdeni –, to apliecina zīmogs – šī gada balvas vizuālā zīme.

LALIGABA balvu ieguvēji tiks noteikti ekspertu komisijas aizklātā balsojumā un atklāti LALIGABA balvu pasniegšanas raidījumā, kas būs skatāms LTV1 kanālā šī gada 30. aprīlī plkst. 21.00. To veidos "Satori" radošā komanda un režisore Liene Linde. Balvu ieguvēji saņems dizaina studijas "Mājo" veidoto LALIGABA lampu un naudas balvas.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2020. gada literāro veikumu izvērtēja rakstniece Nora Ikstena, dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, rakstniece Sabīne Košeļeva, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe, tulkotāja Inga Mežaraupe, dzejniece un skolotāja Daina Sirmā un dzejnieks, publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas, to kopīgi organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, "Baltic International Bank" un Latvijas Televīzija.

Ar balvu sadarbojas un par balvu informē: Latvijas Radio, Latvijas Sabiedrisko Mediju portāls, interneta žurnāls "Satori", biedrība "Ascendum", "Delfi", "Kultūras diena un izklaide", "Kultūrzīmes", žurnāls "Ir", "konTEKSTS", "Punctum", Radio NABA, "Domuzīme", grāmatnīcu tīkls "Jānis Roze", grāmatnīcu tīkls "Zvaigzne ABC", dizaina studija "Mājo", Omniva.

Tags

Latvijas Literatūras gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form