Neputns

Apgāds "Neputns" sadarbībā ar "Līvõ kultūr sidām" (Lībiešu kultūras centru) izdevis izcilākā lībiešu valodas un kultūras kopēja Pētera Damberga un viņa audzēkņu 1937.–1939. gadā sagatavotā albuma faksimilizdevumu.

Albums ir unikāls notikums Latvijas kultūras telpā, jo tas ir plašākais un mākslinieciski vispilnīgāk saglabājies dokuments, kas ataino lībiešu kultūras un sabiedriskās rosības uzplaukumu laikā starp diviem pasaules kariem. Albums fotogrāfijās, zīmējumos un tekstos sniedz savdabīgu ieskatu Ziemeļkurzemes lībiešu apdzīvotajos ciemos un lībiešu kultūrā.

Albuma "Lībiešu dzīve" izdošana ir noslēgums ceļam 70 gadu garumā, kas aizsākās Pizes skolā, kad Pēteris Dambergs un viņa audzēkņi gatavoja dāvanu radu tautai igauņiem. Tas turpinājās Tartu, kur albumu pēc Otrā pasaules kara no sadedzināšanas izglāba toreizējais 10. nepilnās vidusskolas direktors Kārels Kotsars, līdz pirms diviem gadiem to no Kotsara meitas rokām atkal kā dāvanu saņēma Tartu universitātes profesors Tīts Reins Vītso. Vēlēdamies, lai liecība par lībiešu dzīvi neietu zudībā, profesors to nodeva Lībiešu kultūras centram faksimila izdošanai.

Tagad albuma faksimils ir laists klajā, turklāt unikālā izdevumā, jo albumu papildina komentāru burtnīcas trīs valodās: lībiešu, latviešu un angļu. Albuma komentārus rakstījusi Dr. hist. Renāte Blumberga, māksliniecisko ietērpu veidojusi Zane Ernštreite, tekstus tulkojusi Ieva Ernštreite un Valts Ernštreits.

Albumu "Lībiešu dzīve" var iegādāties grāmatnīcās, galerijā "Istaba", kā arī izdevniecībā "Neputns" un interneta grāmatveikalos.

Source

Apgāds "Neputns"
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form