Prezentēs piekto radio 'Naba' dzejas disku 'Robežstūmējs'
Foto: Publicitātes attēli

Piektdien, 6. septembrī, prezentēs jau piekto radio "Naba" dzejas disku "Robežstūmējs". Tajā iekļauti 22 dzejnieku darbi pašu autoru izpildījumā, atklājot viņu pārdomas par tradīcijas un novitāšu attiecībām dzejā, lai uzdotu jautājumu, kas ir pamatā radošu cilvēku vēlmei paplašināt jebkāda veida iekšējās un ārējās robežas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diska prezentācija notiks Dzejas dienu programmas ietvaros 6. septembrī pulksten 18.00 LU radio "Naba" mūzikas klubā "Nabaklab", Z.A. Meierovica bulv.12, Rīgā.

Līdzīgi kā iepriekšējos ierakstos "Poeticus Mixturalis"(2004), "Lex Poeticus"(2006), "Inflatio Poesis"(2008), "Dzejas piegrieztne" (2011), arī "Robežstūmējam" pamatā izmantoti divu gadu laikā tapušie ieraksti Radio "Naba" literatūras raidījumā "Bron - Hīts". Piektajā dzejas diskā dzirdamās dzejas robežlīnijas darinājuši: Ingmāra Balode, Arvis Viguls, Sergejs Timofejevs, Artis Ostups, Ivars Šteinbergs, Pēteris Draguns, Krišjānis Zeļģis, Jānis Vādons, Anna Foma, Daina Sirmā, Ronalds Briedis, Žoržs Uaļļiks, Laris Krēsliņš, Toms Treibergs, Inga Gaile, Eduards Aivars, Henriks Eliass Zēgners, Valts Ernštreits, Justīne Janpaule, Jānis Rokpelnis, Kārlis Vērdiņš un Ruta Štelmahere.

Diska muzikālo fonu komponists Uģis Vītiņš veidojis kā ieskatu pasaules tautu mūzikas skanējumā, radot īpaši konkrētiem dzejas tekstiem pieskaņotus skaņdarbus. Diska mākslinieciskā noformējuma autore ir Zane Ernštreite.

"Dzejas piegrieztne" ir nekomerciāls projekts, ieraksts būs pieejams lielākajās Latvijas bibliotēkās, kā arī Dzejas dienu dalībniekiem un interesentiem, bet disks nav paredzēts tirdzniecībai. Ieraksts izdots "NABA MUSIC/ Melo Records", tā izdošanu atbalsta Rīgas dome, Rakstnieku Savienība, žurnāls "Latvju Teksti" un Latvijas Universitāte.

Latvijas Universitātes "Radio Naba" ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Tā ir tapusi ar Latvijas Universitātes un Latvijas Radio atbalstu kā Latvijas radio 5. kanāls un ir dzirdama galvaspilsētā un tās apkārtnē 93,1 FM frekvencē. Pasaulē to ir iespējams klausīties internetā. Pašlaik Radio NABA ēterā iespējams klausīties vairāk nekā 40 autorraidījumus.

Tags

Dzejas dienas Eduards Aivars Jānis Rokpelnis Jānis Vādons Kārlis Vērdiņš Radio Naba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form