Projektā 'Ceļā ar grāmatu' atklāta pirmā lasītava vilcienā
Foto: Publicitātes foto

Lai mudinātu cilvēkus lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka projekta "Ceļā ar grāmatu" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS "Pasažieru vilciens" dīzeļvilciena sastāvā atklājusi pirmo lasītavu. Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs no 15. janvāra kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos, dodot iespēju cilvēkiem Latvijas reģionos lasīt vilcienā, portālu "Delfi" informē Ziedoņa muzeja pārstāvji.

Pirmais maršruts, kurā 15. janvārī devies ar lasītavu aprīkotais vilciena sastāvs, ir no Rīgas uz Siguldu, tā laikā pasažierus izklaidējot ar fonda "Viegli" mūziķu Goran Gora un Jāņa Strapcāna grāmatu lasījumiem, saviesīgām sarunām ar pasažieriem, tēju, cepumiem un citiem pārsteigumiem.

Tā kā vilciena sastāvs nav piesaistīts konkrētam maršrutam, grāmatu plauktu varēs sastapt, gan braucot uz Daugavpili, gan Siguldu un citos maršrutos, kur kursē dīzeļvilcieni. Katrā grāmatā būs īpašs atpazīšanas zīmogs. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm. Projekts "Ceļo ar grāmatu" tiek uzsākts ar tēmu "Ceļošana", kas īpaši tuva bija Imantam Ziedonim.

"Imants Ziedonis bija aizrautīgs ceļotājs, ticēja, ka ceļojot cilvēks kļūst bagātāks. Mūs bagātina gan ceļojuma iespaidi un sastaptie ceļabiedri, gan laiks, kuru pavadām ceļā, ja to piepildām ar ko jēgpilnu. Lasīšana ir viena no vērtīgākajām nodarbēm, sevišķi tiem ceļotājiem, kuri noteiktu ceļa posmu veic ikdienā un jaunus iespaidus vairs tik viegli negūst. Ceram, ka reiz šāds grāmatu plaukts būs gan katrā vilcienu sastāvā, gan stacijās un vēlāk arī autobusos, veidojot sadarbību ar bibliotēkām dažādās Latvijas vietās," stāsta Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes locekle Žanete Grende.

Īpašo "lasītavas vilciena" sastāvu pasažieri varēs atpazīt pēc projekta uzlīmes vilciena vagonu ārpusē.

Tags

fonds Viegli Goran Gora Imants Ziedonis Pasažieru vilciens

Comment Form