Radio 'Naba' audiālajā dzejas vietnē 'dzejasdisks.lv' būs pieejami vairāk nekā 120 darbi
Foto: PantherMedia/Scanpix

Piektdien, 4. septembrī, plkst.18 Vecrīgas klubā "Nabaklab" Latvijas Radio 6 - Latvijas Universitātes radio "Naba" un raidījums "Bron-Hīts" par godu notiekošajām Dzejas dienām atklās literāri audiālo dzejas internetvietni "dzejasdisks.lv", kas apkopos mūsdienu dzejnieku ierunātus darbus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietnē būs apkopoti - klausāmi un brīvi lejupielādējami, laiku gaitā radītie un iepriekš "Naba music / Melo Records" paspārnē izdotie dzejas diski - 2004. gadā klajā nākušais "Poeticus Mixturalis", 2006. gada izdevums "Lex Poeticus", 2008. gadā izlaistais "Inflatio Poesis", 2011.gadā tapusī "Dzejas piegrieztne", 2013. gadā izdotais "Robežstūmējs" - kopā vairāk nekā 120 mūsdienu dzejnieku darbu ieraksti ar muzikāliem pavadījumiem, kas pamatā tapuši radio "Naba" literatūras raidījumā "Bron-Hīts".

Raidījuma "Bron-Hīts" veidotāja un šīs dzejas ierakstu tradīcijas aizsācēja Herta saka: "Sekojot līdzi laikam, mēs vēlējāmies apkopot visus dzejas hitus vienkopus pieejamus. Dzejas diska tradīcija radās radio "Naba' raidījumā "Bron - Hīts" 2004. gadā, īsts hits bija 2006. gada disks "Lex Poeticus" jeb "Dzejas likums", vēlāk tapusi "Dzejas piegrieztne" un citi muzikāli poētiski darbi, kas ar dzejas un mūzikas miju dziedē prātus. Lai visi hiti būtu baudāmi laikmetam atbilstošā formā, radio "Naba" padara tos pieejamus internetā, izveidojot šo vietni."

Notikuma svinīgo atklāšanu krāšņos elektroniskās mūzikas mūziķu, vienu no dzejas disku veidotāju, "Kluso Viesu", Andra Indāna un Māra Butlera muzikālā performance, kurā neiztrūkstoši arī dzīvi dzejas lasījumi Eduarda Aivara, Ērikas Bērziņas, Valta Ernštreita, Annas Fomas, Artūra Puntes, Pētera Draguna un Semjona Haņina izpildījumā.

"Bron-Hīts" ir raidījums par literatūru, kas skan katru sestdienu plkst. 15 radio "Naba" ēterā un internetā "naba.lv". Tas vieglā formā runā par aktuālo literatūrā un publicistikā, lasa mūsdienu autoru darbus un sarunājas gan ar jaunajiem, gan ar labi zināmajiem dzejniekiem, rakstniekiem un citiem vārdu meistariem, kas "sapinušies" ar šo sfēru. Raidījumu veido Herta un Ivars Šteinbergs, tā tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kā ziņots, Dzejas dienas Rīgā norisināsies no 3. septembra līdz 15. septembrim. Citos Latvijas reģionos Dzejas dienu pasākumi notiks visu mēnesi. Ar pilnu festivāla "Dzejas dienas 2015" programmu iespējams iepazīties mājaslapā "www.dzejasdienas.lv".

Tags

Dzeja Dzejas dienas Nabaklab Radio Naba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form