Rīgā viesosies Lielbritānijas grāmatu izdevēji un IBBY prezidente
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ, no 31. maija līdz 3. jūnijam, Rīgā viesosies Lielbritānijas izdevniecību "Ugly Duckling Presse", "Jantar Publishing", "Wrecking Ball Press" un "Harvill Secker" pārstāvji, lai iepazītos ar Latvijas literatūru un grāmatniecības nozari. Vizītē Rīgā ieradīsies arī Lielbritānijas organizācijas IBBY (Starptautiskā Bērnu un jauniešu literatūras padome) prezidente Pamela Diksa (Pam Dix), kas vadīs semināru Latvijas izdevējiem par bērnu literatūras eksporta potenciālu Lielbritānijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī būs jau ceturtā Lielbritānijas izdevēju vizīte Rīgā, kuras mērķis ir iepazīstināt viesus ar Latvijas grāmatu tirgu un tā specifiku, mūsdienu Latvijas prozu, kā arī ārvalstu izdevējiem pieejamo grantu sistēmu latviešu autoru darbu tulkojumu izdošanai. Pirmās divas izdevēju viesošanās ir vainagojušās ar vairākiem noslēgtiem līgumiem par Latvijas literatūras darbu izdošanu Lielbritānijā.

"Mēs cenšamies savest kopā līdzīga profila Latvijas un Lielbritānijas izdevniecības. Līdz ar to britu izdevējiem tiks piedāvāti viņu darbības specifikai un lasītāju interesei atbilstoši latviešu autoru literārie darbi. Svarīgākais, protams, vai šie izdevēji vispār ir ieinteresēti izdot ārzemju literatūru, jo Lielbritānijas tirgū citu valstu grāmatu īpatsvars ir ļoti neliels," skaidro platformas "Latvian Literature" vadītāja Inga Bordnarjuka-Mrzauskas.

Vizītē britu izdevēji Katrīna Bogdena (Kathrine Bogden,"Ugly Duckling Presse"), Maikls Teits (Michael Tate, "Jantar Publishing"), Džeks Kolings (Jack Coling, "Jantar Publishing"), Šeins Rodss (Shane Rhodes, "Wrecking Ball Press") un Eleanora Stīla (Eleanor Steel, "Harvill Secker") tiksies ar vietējo grāmatu apgādu pārstāvjiem no "Zvaigzne ABC", "Pētergailis", "Jānis Roze", "Jumava", "Mansards", "Las.am", "Lauku avīze", "Neputns", lai apzinātu potenciāli eksportspējīgākos Latvijas autoru literāros darbus. Paredzētas arī kopīgas vakariņas ar Latvijas autoriem.

Paralēli izdevēju vizītei gaidāms arī Lielbritānijas IBBY organizācijas prezidentes Pamelas Diksas seminārs par bērnu grāmatu standartiem Lielbritānijā un Latvijas literatūras eksporta potenciālu šajā tirgū. Seminārs norisināsies 31. maijā pulksten 14.00 grāmatnīcā "Nice Place Telpa" Krišjāņa Barona ielā 21a. Visi interesenti, kas vēlas apmeklēt semināru, aicināti pieteikt dalību elektroniski.

Lielbritānijas izdevēju vizītes tiek rīkotas saistībā ar Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā, kad Baltijas valstis būs goda viesu statusā. Gatavošanās šim notikumam noris jau pašlaik, strādājot pie Latvijas grāmatu tulkojumiem angļu valodā un veidojot mūsu kultūras programmas piedāvājumu Londonā un citviet Lielbritānijā.

Tags

Londonas grāmatu tirgus Neputns Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form