Rumānijā izdota Leona Brieža dzejas grāmata
Foto: Publicitātes foto

Rumānijas izdevniecība "Editura Fundatiei Culturale Poezia" laidusi klajā Leona Brieža dzejoļu krājumu "Azil pentru ne-somn" (Naktsmājas bezmiegam), ko rumāņu valodā atdzejojis dzejnieks Leo Butnaru (Leo Butnaru), portālu "Delfi" informē Latvijas Literatūras centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas atvēršanas svētki notika 28. oktobrī Jasu Literatūras muzejā Grigores Vieru III Starptautiskā poētiskā festivāla ietvaros. Pasākumu organizēja Jasu rakstnieku asociācija kopā ar izdevējiem. Dzejoļu krājuma atklāšanā piedalījās Leons Briedis, festivāla viesi un Jasu dzejas mīļotāji. Leona Brieža dzeju rumāniski lasīja aktieri N. Želesku un D. Višans, savukārt latviešu dzejnieks iepazīstināja ar sevi un savu daiļradi lasot savus dzejoļus latviski. Autors klātesošajiem sniedza arī ieskatu latviešu mūsdienu dzejā. Sarīkojuma muzikālo noformējumu veidoja latviešu klasiskā kora mūzika, kas skanēja Leona Brieža līdzatvestajos ierakstos, un rumāņu tautasdziesmas -- doinas (tas ir, dainas), kuras dziedāja Jasu bērnu koris.

Rumānijā Leons Briedis saņēma vienu no galvenajām festivāla prēmijām - balvu atdzejā par G. Vieru un citu rumāņu dzejnieku popularizēšanu Latvijā.

Leona Brieža dzejoļu krājums rumāniski izdots ar Latvijas Literatūras centra un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form