Sāksies ikgadējā Latvijas Grāmatu izstāde
Foto: Publicitātes foto

No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks "Latvijas Grāmatu izstāde 2019", kas aicina tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām, portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Labas grāmatas ir kā labi draugi. Un ne tikai bērniem! Tādēļ aicinu iepazīt pašus jaunākos draugus "Latvijas Grāmatu izstādē", kur daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības. Izstāde pulcēs grāmatizdevējus, autorus, nozaru asociācijas, grāmattirgotājus, vairumtirgotājus, potenciālos izdevējus, bibliotekārus un lasītājus. Būs lieliskas grāmatas lieliskiem lasītājiem!" – tā "Latvijas Grāmatu izstādes" vadītāja Sanita Blomniece.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2019" piedalīsies visi nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji: "Zvaigzne ABC", "Jānis Roze", "Jumava", "Pētergailis", "Latvijas grāmata", "Latvijas mediji", "Kontinents", "Madris", "RaKa", "Avots", "Upe", "Mansards", "Dienas grāmata", "Liels un mazs" un citi.

"Latvijas Grāmatu izstāde" Ķīpsalā norisināsies jau 22. reizi. Izstādē piedalīsies 103 uzņēmumi no 8 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas.

1. martā notiks starptautiska konference "Veiksmes faktoru meklējumi mūsdienu grāmatu tirgus realitātē".

Plaša kultūras programma

"Latvijas Grāmatu izstāde 2019" aicina baudīt plašu un daudzpusīgu izstādes kultūras programmu. Visās trīs izstādes dienās uz Lielās skatuves varēs baudīt autoru priekšlasījumus un piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos. Savukārt Rakstnieka viesistabā interesentiem būs iespēja aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus.

Aktuālo grāmatniecībā "Latvijas Grāmatu izstādē 2019" prezentēs 49 Latvijas grāmatizdevēji.

Trīs dienās "Latvijas Grāmatu izstādē 2019" notiks 102 kultūras pasākumi, no kuriem 24 būs jauno grāmatu atvēršanas svētki. Izstādē varēs satikt vismaz 150 autorus. Pirmo reizi izstādē ir Ukrainas nacionālā ekspozīcija "Ukrainas grāmata".

Aktivitātes bērniem

Izstādē ir padomāts arī par aizraujošu pasākumu programmu pašiem uzticamākajiem grāmatu draugiem – bērniem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, spēlēt attīstošās spēles, eksperimentēt, piedalīties aizraujošos konkursos un asprātīgās viktorīnās un iesaistīties citās radošās nodarbēs.

Spēlēt galda spēles, piedalīties meistarklasēs, sacensties konkursos, radoši un izzinoši darboties bērniem un viņu vecākiem piedāvās vismaz 23 izstādes dalībnieki.

Jau otro reizi izstādē mazie lasītāji varēs vērot Leļļu teātra izrādi. 3. martā būs "Makss un Morics"!

Varēs mainīties ar grāmatām

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, visās trīs izstādes dienās Ķīpsalā darbosies Grāmatu maiņas punkts. Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav aktuālas, lai iemainītu pret vēl nelasītām. Grāmatu maiņas punktā var atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, uzziņu literatūru, mākslas grāmatas un dažādu citu lasāmvielu. Šogad Maiņas punktam Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonds ir sagādājis vēl nebijuši lielu grāmatu skaitu – 4500 grāmatas.

"Latvijas Grāmatu izstāde 2018"

2018. gada izstādē piedalījās 94 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas un Turcijas. Trīs dienu laikā "Latvijas Grāmatu izstādi 2018" apmeklēja 14 502 interesenti.

"Latvijas Grāmatu izstādi" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Atgādinās, vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde "Skola 2019", kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Visa Latvijas Grāmatu izstādes 2019 programma atrodama BT1 mājaslapā.

Tags

Latvijas Grāmatu izstāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form