Sērijā 'Es esmu...' iznākusi Ievas Strukas monogrāfija par Anšlavu Eglīti
Foto: Dienas Grāmata

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" izdevusi teātra zinātnieces Ievas Strukas monogrāfiju "Par skaisto un aplamo dzīvi", kas veltīta latviešu rakstnieka, dramaturga un gleznotāja Anšlava Eglīša dzīvei un daiļradei. Monogrāfija iznākusi latviešu rakstniekiem veltītajā sērijā "Es esmu..".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Autore ir veikusi monumentālu darbu, pētot un rakstot Anšlava Eglīša literāro biogrāfiju. Rūpīgi savāktā informācija ļauj uzticēties viņas spriedumiem. Šis darbs ir nozīmīgs papildinājums latviešu literatūras vēsturē. Nav šaubu, ka tas būs viens no stūrakmeņiem, uz kura balstīties nākamajiem pētniekiem un latviešu literatūras mīlētājiem," par monogrāfiju saka Baņuta Rubess.

Dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš piebilst: "Par galveno monogrāfijas nopelnu uzskatu tās izlasīšanas gaitā rasto pārliecību, ka Eglīša popularitātes iemesli meklējami viņa ciešajā saistībā ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi. Nācis no pazīstama, taču odioza rakstnieka ģimenes, sadarbojies ar sava laika pazīstamākajiem Latvijas mākslas un literatūras pārstāvjiem, Eglītis bija viens no retajiem latviešu rakstniekiem, kura pamatdarbs trimdā ASV ilgus gadus bija rakstniecība latviešu valodā."

Ieva Struka (1974) ikdienā strādā Latvijas Nacionālajā teātrī par literārās daļas vadītāju un no darba brīvajā laikā nodarbojas ar teātra un literatūras vēsturi. Uzrakstījusi monogrāfiju "Pēteris Pētersons" un sakārtojusi atmiņu krājumu "Runcis", sarakstījusi grāmatas "Sarunas ar Māru Ķimeli", "Aiz priekškara. Latvijas Nacionālais teātris", sastādījusi un komentējusi kopotus rakstus "Gunāra Priedes dzīve un darbi" piecos sējumos. Vairāk nekā 600 rakstu autore.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.