CD vaciņš

Izdevniecība "Apostrofs" audio formātā klajā laidusi trešo sērijas "Klausāmgrāmata" disku – pazīstamās latviešu bērnu grāmatu un zīmējumu autores Margaritas Stārastes "Pintiķu ciemu," portālu "Delfi" informē izdevniecības pārstāvji.

Jaunais izdevums domāts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Pintiķi ir pasaku būtnes, kas dzīvo pļavā starp zāles stiebriem. Viņiem ir sava pasaule un savas nodarbes - Snaudulītis dzirnavās maļ miegu un raibus sapnīšus, Čunčuriņš ir ciema dziednieks un homeopāts, Tikšķītis rūpējas, lai pulksteņiem nezūd gaita, Dūrieniņš šuj apģērbus un apavus, bet Tuntulītis tirgo preces un kārumus. Pelēni Žviks un Snīpa arī grib darīt visu to, ko prot pintiķi. Diemžēl viņiem pietrūkst pacietības un darbiņi pārvēršas nedarbiņos.

"Laimes bērniem esot gaišas acis...tikai laimes bērni atrod mazo Pintiķu ciemu," uzskata Margarita Stāraste.

"Pintiķu ciemu" ierunājusi Valda Liepiņa un ieraksts tapis Austrālijas radio 1991. gadā.

"Ar pintiķiem iepazinos sen," stāsta Valda Liepiņa. "Mūsu mājās bija daudz latviešu grāmatu - bērnības gadus visvairāk pavadīju ar Vācijas nometnēs un Amerikas izdevniecībās izdoto grāmatu varoņiem. Starp mīļākajām bija brošūras formātā Vācijā izdotās Margaritas Stārastes ilustrētās pasakas. Daudzus gadus vēlāk, kad strādāju latviešu raidījumos, ieviesu bērniem veltītu ciklu, kas bija ļoti iemīļots bērnu un pieaugušo vidū. Deviņdesmito gadu sākumā Melburnā auga aktīva latviešu bērnu paaudze, kuri nesen bija iestudējuši Alberta Kronenberga un Raimonda Paula dziesmuspēli "Mazais ganiņš". Viņiem ļoti patika klausīties pasakas un tā arī radās ideja par pintiķu ieskaņošanu. Pintiķi man ceļoja līdzi uz ierakstu studiju, atradās skaņu bibliotēkās - līdz aizceļoja pie pirmajiem klausītājiem. Priecājos, ka tagad ieraksts būs pieejams bērniem Latvijā."

Klausītāju ērtībai "Pintiķu ciems" ir ierakstīts MP3 formātā, jo ir gandrīz divas stundas garš. MP3 formātu var klausīties modernos atskaņotājos mājās un auto, kā arī jebkurā datorā. "Pintiķu ciems" pieejams CD tirdzniecības vietās un grāmatu veikalos par vidēji septiņiem latiem.

Margarita Stāraste (1914) ir vairākās paaudzēs iemīļota bērnu bilžu grāmatu ilustratore un tekstu autore. Mācījusies Latvijas Mākslas Akadēmijā Vilhelma Purvīša Dabasskatu glezniecības meistarklasē. Uzskata, ka caur labajiem tēliem bērns iemīl to, kas ir apkārt dabā. Populārākie darbi - "Zīļuks", "Pintiķu ciems", "Laimes sēkliņa", "Ej pie rūķa skoloties!", "Kas notiek Dižmežā?", "Pasakaini sniegi snieg", "Pasaka par miedziņu" un citi. 1999.gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. 2004.gadā "Latvijas Avīzes" un portāla "Apollo" kopīgi rīkotā tautas balsojumā par 100 ievērojamākām Latvijas personībām iekļauts arī Margaritas Stārastes vārds.

Valda Liepiņa (1956) dzimusi un augusi Austrālijā, mācījusies latviešu valodu vidusskolas un universitātes līmenī, vadījusi latviešu raidījumus Austrālijas daudzvalodu raidstacijā, kā arī ziņu dienestu angļu valodā neredzīgajiem. Strādājusi Latvijas labā pirms atmodas, tās laikā un arī šodien, Luksemburgā, vadot latviešu tulkotāju nodaļu Eiropas Komisijā. 1999. gadā pārcēlusies uz Latviju. Bijusi Latvijas Tautas Frontes Austrālijas nodaļas priekšsēdētāja, organizējusi demonstrācijas, akcijas, pirmos humanitārās palīdzības sūtījumus no Austrālijas uz Latviju. Viņas starptautiskais darbs atzīts Austrālijā izdotajā grāmatā "Ievērojamas Austrālijas sievietes". Viņa ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form