Tekstgrupa 'Orbīta' dodas dzejas lasījumu turnejā pa ASV
Foto: Publicitātes attēls

Dzejnieku un mākslinieku apvienība "Orbīta" ar dzejas lasījumiem uzstāsies vairākās Amerikas Savienoto Valstu Austrumkrasta pilsētās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turneja notiks laikā no 14. līdz 19. novembrim, un tā ir piesaistīta "Orbītas" atdzejojumu krājuma "Hit Parade" iznākšanai ASV. Bilingvālais dzejas krājums (dzejoļi krievu valodā un to atdzejojumi angliski) klajā laists 2015. gada nogalē. Tā idejas autors, redaktors un viens no atdzejotājiem ir tulkotājs un slāvu valodu un literatūras profesors Kevins Plats. "Hit Parade" izdevējs – "Ugly Duckling Presse" .

"Pilnā sastāvā "Orbīta" vēl nekad nav devusies tik tālu – pāri okeānam. Mēs turp ņemsim līdzi savus tekstus un skatuves pieredzi, kas uzkrāta 15 gadu laikā. Vēl ņemsim līdzi nedaudz drēbju, mazliet balzama un upeņu sulas. Tas viss mums droši vien noderēs, tāpat kā cilvēku atbalsts – gan to, kas apmeklēs pasākumus, gan to, kas mājās turēs īkšķus," par gaidāmo braucienu saka Sergejs Timofejevs, viens no "Orbītas" dalībniekiem.

Uz Ameriku tiks vesta kompaktāka "FM Slow Show" performances versija – dzejas lasījumi skaņas pavadījumā. Ierasto radiouztvērēju vietā šoreiz tiks izmantoti gidu iecienītie skaļruņi. Katrā lasījumā piedalīsies viens vai vairāki atdzejotāji. "Hit Parade" tapšanā piedalījušies atdzejotāji – Polīna Barskova (Polina Barskova), Čārlzs Bernsteins (Charles Bernstein), Bobs Perelmans (Bob Perelman), Džūlija Bloha (Julia Bloch), Daniils Čerkaskis (Daniil Cherkassky), Sāra Daulinga (Sarah Dowling), Natālija Fjodorova (Natalia Fedorova), Jevgēnijs Ostaševskis (Eugene Ostashevsky), Karīna Sotņika (Karina Sotnik), Saša Spektors (Sasha Spektor), Antons Tensers (Anton Tenser), Maija Vinokūra (Maya Vinokour), Maikls Vahtels (Michael Wachtel), Matvejs Jankelēvičs (Matvei Yankelevich), Kevins Plats (Kevin M. F. Platt).

Tags

Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form