Latvijas simtgadē, un, gatavojoties Māra Čaklā 80.gadu jubilejai, kas tiks svinēta 2020. gada 16. jūnijā, tapa projekts "Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis". Tas publicēts Māra Čaklā mājaslapā.

Projekta autori ir dzejnieka dēls Ingmārs Čaklais un mazdēls Eduards Čaklais. "Māra Čaklā atstātā literārā un radošā mantojuma sakārtošanā vēl daudz darāmā, tāpēc nolēmām tajā ielikt arī savu – ģimenes artavu. Kaut arī dzīvojam Lielbritānijā, mums, tāpat kā Latvijai, tas ir svarīgi . Mēs mudinām atdzīvināt un radīt ko jaunu, jo tieši tas būtu tas, par ko Māris Čaklais visvairāk priecātos," saka projekta veidotāji.

Projektā aicināti piedalīties Māra Čaklā laikabiedri, ar kuriem viņš kopā strādājis, domājis, dzejojis, plānojis, sapņojis un vienkārši saticies, pavadījis kādu minūti vai ilgāku laiku.

11.decembrī, vietnē www.mariscaklais.com ir publicēti trīs pirmie Dzīvie dzejoļi, kurus ielasījuši aktieris Pauls Butkēvičs, komponists Juris Kulakovs un dzejnieks Knuts Skujenieks.

Projektā jau iemūžinātas vairāk nekā 40 Latvijas personības, kas runā Māra Čaklā dzejoļus, katru darba dienu pa vienam dzejolim tiks dāvāts klausītāju un skatītāju baudīšanai.

Projekts "Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis" vēl turpinās, visi sarunātie vēl nav ierakstīti un ikviens savā veidā var būt dalībnieks. "Ja tev ir kāds Māra Čaklā dzejolis, kas tev ir jāizstāsta citiem (iespējams arī pamatojums, kāpēc tieši šis dzejolis, jo reizēm pamatojums ir svarīgāks nekā pats dzejolis), gaidīsim to videoierakstā. Kurš ir tavs Māra Čaklā dzejolis? Piedalies arī tu!", aicina projekta idejas autori.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Juris Kulakovs Knuts Skujenieks Māris Čaklais
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form