Video: Izdevēja Kilbloka visus grāmatmīļus aicina pievienoties Grāmatu draugu ķēdei
Foto: Kadrs no video

Apgāda "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka stāsta, ka, uzzinot par akciju "Gaismas ceļā - Grāmatu draugu ķēde", tajā nolēmis piedalīties viss plašais uzņēmuma kolektīvs, un aicina pievienoties arī citus grāmatmīļus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Visa mūsu dzīve ir saistīta ar grāmatām, jo mēs tās veidojam, radām, un Nacionālā bibliotēka ir tā vieta, kas mūsu radītās grāmatas saglabā un saglabās nākamajām paaudzēm," stāsta izdevēja.

Ikvienu, kuram grāmatas ir ļoti svarīgas, Kilbloka aicina reģistrēties akcijai "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde", kas notiks 2014.gada 18. janvārī un būs centrālais Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikums. Izdevēja informē, ka akcijai var pieteikties arī "Zvaigzne ABC" grāmatnīcās visā Latvijā.

Akcijas ietvaros ikviens tiek aicināts stāties "Grāmatu draugu ķēdē", lai palīdzētu grāmatām nokļūt no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno Gaismas pili.

Piereģistrēties dalībai akcijā var kultūras portālā www.riga2014.org.

Ceļš no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas K.Barona ielā 14 līdz Gaismas pilij ir 2014 metrus garš un reģistrēšanās sistēmā sadalīts astoņās zonās: Vērmanes dārzs, Merķeļa iela – Raiņa bulvāris, Raiņa bulvāris – Aspazijas bulvāris, Audēju iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Akmens tilts un Mūkusalas iela. Reģistrējoties var izvēlēties sev izdevīgāko vietu un laiku.

Vērmanes dārza zona paredzēta dalībniekiem ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt Akmens tilta zonā, lūgti pieteikties īpaši izturīgie un drosmīgie, kurus nebaida iespējamais vējš un sals. Ceļa posmā no vecās un jauno bibliotēkas ēku tiks gādāts par iespējām sasildīties un baudīt siltu dzērienu. Savukārt domājot par grāmatu drošību, tās tiks atputekļotas un ievalcētas.

Plānots, ka kopumā grāmatu draugu akcijā piedalīsies 20 tūkstoši cilvēki, tostarp augsta līmeņa ārvalstu viesi, kas apmeklēs Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanu.

Portāla "Delfi" aicinājums iesaistīties grāmatu ķēdē:

Rīgas "Dinamo" aicinājums iesaistīties grāmatu ķēdē:


Deju studijas "Dzirnas" aicinājums iesaistīties grāmatu ķēdē:

Tags

Grāmatu draugu ķēde Latvijas Nacionālā bibliotēka Rīgas "Dinamo"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form