Zīļuks un citi pasaku vecmāmiņas Margaritas Stārastes kustonīši
Foto: DELFI

Šo svētdien, 2. februārī bērnu rakstniecei un māksliniecei Margaritai Stārastei-Bordevikai aprit apaļi simts gadi. Jau aptuveni 70 no tiem Latvijas bērni uzauguši ar viņas mīļuma pilnajiem pasaku tēliem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reiz kādā intervijā māksliniece atzinusi, ka, iespējams, visupirms iemācījusies turēt rokā zīmuli un tikai tad apguvusi staigāšanu. Tēva mudināta un iedvesmota viņa izmācījās par grafiķi, un līdz šim ilustrējusi jau aptuveni simts grāmatu, no kurām gandrīz visas ir domātas pašai mazākajai auditorijai.

Tās vieno jauki spilgtās krāsās izkrāsoti tēli ar mīlīgām apaļām actiņām un maziem strupiem degunteļiem, kuru vidū ir dzīvnieciņi, kukainīši, koki un laumiņas. Starp citu, pirmie viņas radītie tēli šogad svin savu 72 gadu jubileju, slavenajam Zīļukam aprit 53 gadi, bet Lācītis Rūcītis ir jau 37 gadus vecs.

Arī bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe Freiberga, pirms desmit gadiem ciemojoties pie mākslinieces, viņai atklājusi, ka, kara laikā pametot dzimteni, viņai, mazai būdamai, līdzi bijuši Stārastes "Pintiķu ciema iemītnieki". Tāpat ar siltām jūtām mīļuma pilnās grāmatas atminas populārais hokejists Artūrs Irbe, kurš savulaik finansiāli palīdzēja iznākt vairākiem viņa bērnības grāmatu atkārtotajiem izdevumiem.

Tags

Artūrs Irbe Margarita Stāraste Sarakstu karuselis Vaira Vīķe Freiberga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form