Aicina fotografēt Latvijas modernisma ēkas
Foto: Jānis Vilniņš

Šogad Latvijas pārstāvji 14. Starptautiskajā Venēcijas arhitektūras biennālē veido ekspozīciju ar nosaukumu "Unwritten"

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikviens aicināts piedalīties tās veidošanā, fotografējot tās modernisma būves, kas Latvijā būvētas laika posmā no 1914. līdz 2014. gadam un iesūtot fotogrāfijas, kopā ar zināmo informāciju par ēkām ekspozīcijas veidotājiem. (sūtīt var gan ekspozīcijas "Facebook" profilā, gan uz e-pastu info@unwritten.lv, gan pastu: "Unwritten.lv" NRJA, Miesnieku iela 12, Rīga, LV-1050).

"There is (no) modernism in Latvia" - tieši tik provokatīvu jautājumu uzdod Latvijas Republikas ekspozīcija ar nosaukumu "Unwritten" (tulkojumā - neuzrakstītā grāmata) un tās kuratori - arhitektu birojs NRJA -, turpinot 14. Starptautiskās Venēcijas arhitektūras Biennāles kuratora Rema Kolhāsa tēmu "Absorbing Modernity: 1914-2014" un aktualizējot jautājumus par Latvijas pēckara arhitektūras uztveri, pētniecību un saglabāšanu.

Iegūtais materiāls kļūs par pamudinājumu turpmākiem pētījumiem par modernisma arhitektūru Latvijā un, iespējams, papildinās arhitektūras pieminekļu sarakstu ar šī laikmeta būvēm. Ekspozīcijas mērķis ir vairot sabiedrības pašapziņu un interesi par pēckara laika izcilākajām ēkām, šādi veicinot arī arhitektūras tūrismu Latvijā. Apzināto ēku fotogrāfijas tiks izvietotas vienotā ekspozīcijā Venēcijā.

2014.gadā Latvija Venēcijas biennāles arhitektūras izstādē piedalīsies sesto reizi. Pirmo reizi nacionālā ekspozīcija būs pieejama apmeklētājiem Arsenāla izstāžu zālē, nevis citviet pilsētas ielu un kanālu labirintos. Arsenāls pulcē ievērojamu apmeklētāju skaitu, ko pirms gada jau izbaudīja Latvijas Republikas ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē.

Latvijas ekspozīcijas pārstāvniecību Venēcijas arhitektūras biennālē koordinē Latvijas Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību, finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biennālē Latviju pārstāvēs arhitektu birojs NRJA ar komandu: ekspozīcijas komisāru Juri Pogu, komisāra vietnieku – Andri Brinkmani, grafikas dizaineri Kirilu Kirasirovu, skaņu mākslinieku Andri Indānu, multimediju jomā palīdz Rihards Vītols, kā arī pieaicināti vairāki informatīvā kataloga eseju autori. Projekta producenti - pilna servisa pasākuma aģentūra "Pareizā ķīmija".

Tags

Kultūras ministrija Venēcijas biennāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form