Aicina pieteikt idejas projektam 'Iedvesmas bibliotēka'
Foto: Ansis Starks

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) uzsāk jaunu projektu “Iedvesmas bibliotēka” un aicina Latvijas bibliotēkas pieteikt savas idejas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biedrības mērķis ir atbalstīt bibliotēkas ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un iedrošināt pilnveidot bibliotēku vidi un pakalpojumus. Projektā var pieteikties ikviena bibliotēka, kas vēlas un ir gatava realizēt jaunas un iedvesmojošas idejas.

Pieteikt ideju "Iedvesmas bibliotēkai" varēs līdz 2021. gada 31. augustam. Idejai jābūt par mūsdienīgām pārvērtībām vietējās bibliotēkas saturā, dizainā vai arhitektūrā. Biedrība izraudzīsies labākās idejas un ar ziedotāju atbalstu palīdzēs tās īstenot. Sadarbojoties Biedrībai, bibliotēkai un pašvaldībai, veidosim bibliotēkas par laikmetīgām kultūrvietām.

Dalībai "Iedvesmas bibliotēkā" izraudzītās bibliotēkas tiks paziņotas 2021. gada decembrī. Bibliotēku idejas tiks realizētas 2022. gada laikā.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone saka: "Biedrība daudzu gadu laikā ir bijusi lieciniece tam, kā mūsu bibliotēkas kļūst arvien pievilcīgākas, atvērtākas, aicinošākās. Ar Iedvesmas bibliotēku šīm pozitīvajām pārmaiņām vēlamies iedrošināt arī tās bibliotēkas un pašvaldības, kam ir lieliskas idejas par bibliotēku pilnveidošanu, bet līdz šim nav bijusi iespēja tās īstenot. Vide bibliotēkās ir ļoti svarīga gan lasītājiem, gan darbiniekiem. Tā ietekmē pakalpojumu sniegšanu, apmeklētāja pieredzi un vēlmi atgriezties bibliotēkā.

Par "Iedvesmas bibliotēkas" simbolu izraudzīts logs. Logs ļauj ieplūst gaismai un svaigam gaisam, tas ļauj redzēt vairāk un tālāk. Esam pārliecināti, ka kopā mums izdosies paveikt skaistus, vērtīgus un paliekošus darbus!"

Uzsākt projektu "Iedvesmas bibliotēka" Biedrību rosināja 2019. gadā īstenotās vizuālās pārmaiņas Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavā. Pateicoties Biedrības ziedotājiem un sadarbībai ar arhitektu biroju "Gaiss", mākslinieci Rūtu Briedi un AS "Latvijas Finieris", bērnu lasītava ieguva jaunu dizainu. Šo projektu atzinīgi novērtējuši lasītavas apmeklētāji un tas pamanīts arī starptautiskā mērogā.

"Iedvesmas bibliotēkas" nolikums un plašāka informācija par projektu atrodama www.gaisma.lv.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ir nevalstiska sabiedriskā labuma organizācija, kas jau 23 gadus piesaista ziedojumus un atbalsta Latvijas Nacionālo bibliotēku un bibliotēkas visā Latvijā, palīdzot kļūt par mūsdienīgiem informācijas, izglītības un kultūras centriem.

Tags

Latvijas Nacionālā bibliotēka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form