Aicina uz Gundara Godiņa dzejas un atdzejas vakaru 'Man i valod. Tā i tik man...'
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 2018. gada 27. martā, pulksten 18.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) izstādes "100 priekšmeti no Somijas" ietvaros norisināsies literārs pasākums "Man i valod. Tā i tik man...", kur par populārās somu dzejnieces Heli Lāksonenas fenomenu runās dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš, bet vakara muzikālo gaisotni radīs flautiste Ketija Ringa-Karahona, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Heli Lāksonena (Heli Laaksonen) Somijā ir viena no iecienītākajām dzejniecēm, kuru lasītāji un klausītāji mīl par asprātību, sirsnību un drosmi atrast dzeju vienkāršajā ikdienas dzīvē. Latvijā lielu interesi un Literatūras Gada balvu izpelnījās Guntara Godiņa atdzejotā Heli Lāksonenas grāmata "Kad gos smei" (2012), kas ir piedzīvojusi vairākus papildmetienus. 2015. gadā izdevniecībā "Liels un mazs" iznāca arī viņas bērnu dzejas grāmata "Piec ait kalns", par kuru gan autore, gan tulkotājs saņēma Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā.

Heli Lāksonena dzejoļus raksta dienvidrietumu somu valodas dialektā, bet atdzejotājs Guntars Godiņš tos tulkojis, izmantojot Vidzemes lībiskās izloksnes iezīmes. Latvijā izdoto Heli Lāksonenas grāmatu "Kad gos smei" ilustrē ļoti asprātīgi mākslinieces Aijas Zariņas zīmējumi.

Vakara gaitā būs iespēja dzirdēt Heli Lāksonenas dzejoļus, uzzināt par atdzejas iespējām un principiem. Lasījuma laikā flautiste Ketija Ringa-Karahona izpildīs skandināvu un latviešu komponistu skaņdarbus.

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 3,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 eiro). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Izstāde "100 priekšmeti no Somijas" būs skatāma līdz 8. aprīlim.

Tags

Baltvilka balva Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs Guntars Godiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form