Alvis Hermanis
Foto: F64

Ceturtdien, 25.septembrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija nolēma 2014.gada balvu mākslā piešķirt Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu "Oblomovs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

BA balvu literatūrā saņems igauņu rakstnieks Pēters Sauters (Peeter Sauter) par noveli "Neatstāj mani vienu" ("Ära jäta mind rahule") (2012).

Savukārt balva zinātnē tiks habilitētajam profesoram Dr.Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Plānots, ka balvas laureātiem pasniegs gadskārtējā BA sesijā, kas norisināsies 24. un 25.oktobrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro.

Žūrijas sastāvā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Līdztekus uzvarētājiem BA balvai šogad bija izvirzīti

Literatūrā:

  • Rakstnieku grupa "Orbīta" (Latvija) par mūsdienīgu un interaktīvu literatūras prezentāciju radošajos projektos, izceļot sabiedrībā starpkulturālo dialogu; 
  • Romualdas Granauskas (Lietuva), prozaiķis, rakstnieks, dramaturgs par īsajiem stāstiem "Izraidītie" ("The Expulsed") (2013), garo stāstu "Svēto dzīves" ("Lives of Saints") (2013) un garo stāstu un esejām "Trešā dzīve" ("Third Life") (2014);

Mākslā:

  • Merike Estne (Merike Estna) (Igaunija), starpdisciplināra māksliniece, nominēta par pēdējo gadu izstādēm; 
  • Modests Pitrens (Modestas Pitrėnas) (Lietuva), diriģents, nominēts par radošajiem centieniem, kas stiprina Baltijas valstu kultūru radošo mijiedarbību, neskaitāmām uzstāšanās reizēm vairākās koncertvietās un teātros Latvijā, Lietuvā un Igaunijā;

Zinātnē:

  • Killo Arjakass (Küllo Arjakas) (Igaunija), vēsturnieks, kas nominēts par monogrāfiju "Kad mazs bija liels. Baltijas ceļam 25" ("When Small Were Big.Baltic Way 25" (2014).

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki.

2012.gada BA balvu literatūrā saņēma Aivars Kļavis par tetraloģiju "Viņpus vārtiem". Balva mākslā tika piešķirta mākslinieku grupai "Visual solutions" no Igaunijas par mākslinieciskajiem sasniegumiem, kas veicina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslas telpas apvienošanu vienotā diskusiju forumā. Savukārt balvu zinātnē saņēma habilitētais profesors Aļģis Petrs-Piskarsks (Algis Petras-Piskarskas) no Lietuvas par progresīviem lāzerfizikas un nelineārās optikas pētījumiem, inovatīvu lāzerinstrumentu izstrādi un auglīgu starptautisko sadarbību Eiropas un pasaules mērogā.

Tags

Alvis Hermanis Modests Pitrens Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form