Apbalvoti 'Kilograms kultūras 2013' laureāti
Foto: Publicitātes attēli

Jau trešo gadu sumināti Latvijas Televīzijas balvas "Kilograms kultūras" uzvarētāji, norāda raidījuma "100g kultūras" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atšķirībā no daudzām citām balvām Latvijā LTV balvas saņēmējus nosaka tikai un vienīgi skatītāju balsojums. Par pagājušā gada kultūras notikumiem skatītāji balsojuši mūzikas, vizuālās mākslas, teātra, literatūras un grāmatniecības, kino, Gada notikuma un Gada pārsteiguma nominācijās.

  • Nominācijā "Teātris" skatītāji visvairāk balsojuši par režisores Lauras Grozas – Ķiberes iestudējumu "Piafa" Liepājas teātrī.
  • Par pagājušā gada labāko muzikālo notikumu atzīts Latvijas Radio kora koncerts "Imants un Ziedonis" (diriģents Sigvards Kļava) Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.
  • Vizuālās mākslas kategorijā vispopulārākā bijusi izstāde "Andris Freibergs. Scenogrāfija" Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.
  • Literatūras un grāmatniecības kategorijā uzvarējis prozaiķis Jānis Joņevs ar debijas romānu "Jelgava 94" (apgāds "Mansards").
  • Kā Gada pārsteigums novērtēts "Rīgas Laika festivāls", kas bija veltīts žurnāla 20 gadu jubilejai.
  • Kino nominācijā visvairāk balsu saņēmusi režisora Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es tevi mīlu" (studija "Tanka").
  • Par iepriekšējā Gada notikumu kļuvuši XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki.

Savukārt Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras redakcijas Īpašās balvas piešķirtas par Latgales vēstniecības "GORS" atklāšanu Rēzeknē un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atvēršanu.

Balvu "Kilograms kultūras" raidījums "100g kultūras" izveidoja 2011. gada sākumā. Kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas žurnālisti un citi LTV žurnālisti, kuri raidījumos atspoguļo kultūras notikumus Latvijā. Katru ceturksni nomināciju skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem, taču nepārsniedz astoņas nominācijas, kurās virza ne vairāk kā trīs notikumus.

Tags

Latvijas Televīzija Liepājas teātris Mammu, es tevi mīlu Sigvards Kļava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form