Apstiprināti Skolēnu dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji
Foto: LETA

Otrdien, 15. oktobrī, Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēdē apstiprināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, informē padomes vadītājs Romāns Vanags.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa pastāstīja, ka koru koncerta "Dziesmubērns" Mežaparka Lielajā estrādē Goda virsdiriģenti būs Jānis Erenštreits un Arvīds Platpers, savukārt par virsdiriģentiem apstiprināti Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Līga Celma, Gints Ceplenieks, Eduards Grāvītis, Mārtiņš Klišāns, Māris Sirmais, Jevgēņijs Ustinskovs, Romāns Vanags un Edgars Vītols.

Par Tautas deju lielkoncerta "Saule vija zelta rotu" Goda virsvadītājiem tika apstiprināti Taisa Aruma, Inta Dimante, Indra Filipsone, Olga Freiberga, Ojārs Lamass, Liene Lūse, Janīna Nurka, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Baiba Rasma Šteina.

Savukārt lielkoncerta virsvadītāji būs Dace Adviljone, Dagmāra Bārbale, Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Iluta Mistre, Zanda Mūrniece, Indra Ozoliņa, Iveta Pētersone Lazdāne, Inga Pulmane, Jānis Purviņš, Reinis Rešetins un Guna Trukšāne.

Bērziņa stāstīja, ka padome arī apstiprināja repertuārus, programmas un tautas deju lielkoncerta scenogrāfijas ieceri. Tāpat sēdē ar simfoniskā orķestra koncerta "Simfoniskie rotājumi" repertuāru padomes dalībniekus iepazīstināja koncerta mākslinieciskais vadītājs Normunds Dreģis.

Kā vēstīts, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un tās teritorijā un Daugavas stadionā.

Svētku pasākumi plānoti arī Brīvības laukumā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, koncertzālē "Lielā ģilde", kultūras, mūzikas un mākslas telpā "Hanzas perons", kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, VEF Kultūras pilī, Viesturdārzā, Vērmanes dārzā un 11. novembra krastmalā.

Svētku nedēļas programmu veidos dažādi koncerti un pasākumi – koru koncerts "Dziesmubērns", tautas deju lielkoncerts "Saule vija zelta rotu", pūtēju orķestru koncerts "Skaņu rota Latvijai", bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncerts "Simfoniskie rotājumi", mūsdienu deju kolektīvu lieluzvedums "Augstāk par zemi", folkloras programma "Rotā saule, rotā bite", projekts bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām "Roku rokā dziesmu rotā", vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekts "Radi rotājot" un pasākumi Vērmanes dārzā.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamgad no 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

Svētkos piedalīsies ap 35 000 dalībnieku.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri notiek vienu reizi piecos gados. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsture aizsākusies 1960.gadā, kad pirmo reizi Rīgā pulcējās 8539 dziedātāji un 1200 dejotāji.

Iepriekšējos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015.gadā piedalījās 37 890 dalībnieki.

Tags

Aira Birziņa Jānis Erenštreits Kaspars Ādamsons Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Mārtiņš Sirmais Romāns Vanags
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form