Atklāta Imanta Ziedoņa daiļradei veltīta izlaušanās istaba
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 21. martā, Rīgā, Sporta ielā 2, atklāta izlaušanās istaba, kas balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā "Blēņas un pasakas", portālu "Delfi" informē Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāve Kristiāna Salnāja.

"Ziedoņa klase" piedāvā alternatīvas mācību stundas bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem. Ikvienam būs iespēja iepazīt Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā, aktuālā veidā, šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību, lasītprasmi un pieredzē balstītu mācību procesu.

"Attīstoties izglītībai Latvijā, pilnveidojas arī ideja par mācību procesu. Aizvien būtiskāka kļūst prasme darboties komandā, situāciju analīze un praktisku zināšanu gūšana. Lai mācītos un gūtu zināšanas, klase var darboties jebkur – skolas aktu zālē, bibliotēkā vai mācību ekskursijā. Mūsu izlaušanās istaba apvieno patīkamo ar lietderīgo – spēles elementus, sacensības garu un iespēju iepazīties ar Imanta Ziedoņa pasakām. Kaut ko sev noderīgu "Ziedoņa klasē" atradīs ne tikai 5. – 12. klašu skolēni, bet arī jebkurš dzejnieka darbu cienītājs," stāsta Elizabete Pavlovska, "Ziedoņa klases" vadītāja.

Apmeklējot "Ziedoņa klasi", stundas ievadā notiks iepazīšanās ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Mācību stundas centrālais notikums ir izlaušanās istaba, kas balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā "Blēņas un pasakas" – spēle, kuras mērķis ir atrisināt savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu un pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas. Atklāšanas pasākumā savus spēkus izmēģināja komiķis Jānis Skutelis, TV personība Aivis Ceriņš, mūziķi Agnese Rakovska, Edavārdi un Renārs Kaupers, kā arī izglītības nozares pārstāvji, pārliecinoties, ka mācīšanās, jaunu apvāršņu atklāšana un labi zināmu literāru darbu atkārtošana ir aktuāla ne tikai skolēniem.

Atklāta Imanta Ziedoņa daiļradei veltīta izlaušanās istaba
Foto: Publicitātes foto

Nākotnē "Ziedoņa klase" ar sagatavotajām mācību programmām visu klašu grupām plāno doties izbraucienos uz skolām un vadīt stundas gan Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos, gan Sporta ielā 2, Rīgā. Jau patlaban izlaušanās istabas apmeklējumam var pieteikties ikviens interesents, rakstot uz e-pastu ziedonaklase@fondsviegli.lv.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Agnese Rakovska Aivis Ceriņš fonds Viegli Imants Ziedonis Jānis Skutelis Renārs Kaupers
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form