Atradumi izstādē 'Latvijas gadsimts': priekšmeti – izsūtījuma traģēdijas liecinieki
Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Šā gada 25. martā tiek pieminēti 70 gadi kopš Padomju Savienības okupācijas iestāžu veiktās masveidīga Baltijas valstu iedzīvotāju izsūtīšana uz attāliem PSRS reģioniem 1949. gada 25.—29.martā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1949. gadā tika deportēti vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāji uz dažādām Krievijas PFSR tālajām nomalēm. Izstādē "Latvijas gadsimts" atrodami vairāki priekšmeti, kas vēsta par traģisko izsūtījuma laiku – lietas, ko Latvijas ļaudis ņēmuši līdzi vai darinājuši izsūtījumā. Kā raksta muzeja pārstāvji, tās liecina gan par viņu vēlmi kaut domās saglabāt saikni ar dzimteni, gan to, ka trūcīgie apstākļi un emocionālā nospiestība neļāva zust darbīgumam, praktiskumam un izdomai.

"Latvijas gadsimts" ir 68 Latvijas muzeju veidota izstāde, kas no 2018. gada 4. maija ir apskatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Izstāde būs atvērta līdz 2021. gadam. Plašāka informācija: www.latvijasgadsimts.lv.

Tags

25. marta deportācijas Latvijas gadsimts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form