'Autora balvu 2020' saņems Godiņš, Kirke, Rītups un Zilbalodis
Foto: LETA

Biedrības AKKA/LAA šā gada "Autora balvu" saņems dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, gleznotāja Frančeska Kirke, filozofs Arnis Rītups un jaunais animācijas talants Gints Zilbalodis, portālu "Delfi" informēja AKKA/LAA pārstāve Ieva Kolmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AKKA/LA jau septīto gadu godina kolēģu ieteiktus autorus, kuru darbi, pirmoreiz publiskoti iepriekšējos divos gados, izrādījušies iedvesmojošs pārsteigums.

Šoreiz balvai bija pieteikti 10 darbi. 26.marta sēdē AKKA/LAA padome lēma piešķirt četras "Autora balvas 2020":

Guntaram Godiņam balva piešķirta par atdzejojumiem – Heli Lāksonenas "Soul. Burkans. Undens" un Contras (Margus Konnula) "Tik grūti ir būt latvietim" (abas – "Pētergailis", 2019);

Māksliniecei Frančeskai Kirkei par projektu "trauslums/ fragile" muzejā "Rīgas birža" (14.12.2019.–16.02.2020)

Filozofam Arnim Rītupam par grāmatām "Sarunas ar zinātniekiem" ("Rīgas Laiks", 2019) un "Sarunas ar filozofiem" ("Rīgas Laiks", 2018);

Gintam Zilbalodim par animācijas filmu "Projām" (2019).

Autora balvas un to pasniegšanas sarīkojumu finansē AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

Pārskaitāmo daļu balvas – katram 1111 eiro – laureāti attālināti saņems 23. aprīlī, Pasaules grāmatu un autortiesību dienā, jau tradicionālajās Autoru pusdienās. Šogad tradīciju nākas lauzt, taču ceram uz klātienes tikšanos rudens pusē.

Tags

Gints Zilbalodis AKKA/LAA Guntars Godiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form