Budapeštā prezentē Latvijas dizaina sasniegumus
Foto: Publicitātes foto

Budapeštas dizaina nedēļas laikā (Budapest Design Week), 4. oktobrī, Budapeštā svinīgi tiks atklāta Latvijas dizaina sasniegumu izstāde, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Dizaina centrs ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu kūrē un koordinē Latvijas dizaina sasniegumu ekspozīciju, kur klātienē tiks prezentēti arī mūsu labākā dizaina pieredzes stāsti.

Baltijas valstīm ir piešķirts goda viesa statuss Budapeštas dizaina nedēļā kā Ungārijas vispārējas atzinības un intereses apliecinājums Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Baltijas valstis tiks reprezentētas izstādē "Mūsu goda viesis− Baltijas valstis" (Our Guest of Honour: Baltic States), kur katra valsts veido savu ekspozīcijas daļu. Izstāde būs skatāma Budapeštas prestižajā mākslas galerijas ēkā "Atelier Pro Arts".

Latvijas veidotā izstāde dizaina nedēļas apmeklētājiem reprezentēs Latvijas dizaina sasniegumus – darbus, kuri ir godalgoti vai saņēmuši atzinību nacionālā un starptautiskā līmenī pēdējā gada laikā. Izstāde sniegs ieskatu Latvijas dizaina daudzveidīgajā dabā, kas aizvien vairāk kļūst starpdisciplinārs, pārkāpjot tradicionālās dizaina jomas, rada jaunas pieejas un risinājumus. Laikmetīgā dizaina virsuzdevums ir veicināt ekonomikas izaugsmi, risināt sociālās problēmas un sekmēt sabiedrības labklājības pieaugumu.

Latvijas dizaina ekspozīcijā būs skatāmi septiņi starptautiski un nacionāli godalgoti Latvijas dizaina darbi. Centrālā vieta ir atvēlēta Budapeštas dizaina nedēļai īpaši pielāgotam dizainera Artūra Analta projektam "Matter to Matter", kas 2018. gadā Londonas dizaina biennālē ieguva zelta medaļu par ekspozīcijas dizainu.

Latvijas Dizaina sasniegumu izstādes scenogrāfijas ideja radusies Latvijas Dizaina centram sadarbībā ar Artūru Analtu kā instalācijas "Matter to Matter" noskaņas paplašinājums izstādes telpā. Ekspozīcijā tiks radīta īpaša atmosfēra, akcentējot Latvijas unikālās dabas klātbūtni, mežus un Baltijas jūras tuvumu. Noskaņas video lielformāta projekcijās kopā ar Latvijas meža skaņu audio atskaņojumu varēs baudīt sēžot uz "Statistikas sola". Sols izgatavots no 13 Latvijā augošo mežaudžu sugu koksnēm. Latvijas dizaina sasniegumu darbu fotogrāfijas un apraksti būs izvietoti uz Latvijā ražotām plāksnēm, kuras ir apgleznotas Latvijas meža noskaņās.

Lai veicinātu interesi par Baltijas dizainu, 5. oktobrī notiks pasākums "Baltic Design Today" ar prezentācijām, kurās trīs Baltijas valstu pārstāvji dalīsies savā pieredzē. Latviju pārstāvēs dizainers Artūrs Analts (Variant Studio), dizaina studijas "H2E" uzņēmuma vadītāja Dagnija Balode un kampaņas "#Iamintrovert" radītāja un radošā direktore Una Rozenbauma (Latvian Literature).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form