Dalībai Dziesmu svētkos pirmajā dienā reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku
Foto: LETA

Lai piedalītos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, dalībniekiem ir jāveic elektroniskā reģistrācija, kas ir ātrs, viegls un ērts veids, kā nodot Svētku rīkotājiem nepieciešamos datus daudzfunkcionālās Dalībnieka kartes izveidei, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane. Pirmajā dienā dalībai Svētkos ir reģistrējušies jau vairāk nekā 8000 dalībnieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No 6. marta līdz 19. martam dalībniekiem informāciju par sevi jāievada īpaši veidotā bezmaksas mobilajā lietotnē "Dziesmusvētki" (tā ir pieejama "Google Play" un "App Store"), kas Svētku norises laikā būs arī svarīgs informācijas izziņas avots.

Lai piekļūtu savam profilam mobilajā lietotnē, dalībniekiem ir jāizmanto unikāls kods, kas nosūtīts uz dalībnieka e-pastu. Lietotnē dalībniekiem jāveic:

  • savas fotogrāfijas augšuplāde;
  • jāatzīmē informācija par ēdināšanu;
  • jāatzīmē galvenais kolektīvs, kura nosaukums tiks norādīts uz Dalībnieka kartes.

Nepilngadīgo dalību Svētkos jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Pēc reģistrācijas dalībniekus Svētkiem sistēmā apstiprinās katra kolektīva vadītāji, un pēc tam secīgi gala apstiprinājumu savas pašvaldības kolektīviem sistēmā sniegs pašvaldību koordinatori. Savukārt, apstiprinājumu tam, vai reģistrētā persona kļūs par Svētku dalībnieku, katrs saņems pēc skašu rezultātu apkopošanas maijā. Vēlāk Svētkiem būs jāreģistrējas arī brīvprātīgajiem, organizatoriskajam un tehniskajam personālam, kam reģistrēšanās laiks tiks izziņots atsevišķi.

Svētku dalībniekiem, kuriem nav pieejams viedtālrunis vai planšete un nevarēs lietot mobilo lietotni, jāvēršas pie sava kolektīva vadītāja. Vadītājam ir nodrošinātas iespējas sistēmā ievadīt arī pilnu informāciju par dalībnieku un pievienot fotogrāfijas.

Gaidāmo Svētku Dalībnieku karte būs daudzfunkcionāla – tā kalpos kā dalībnieka identifikācijas dokuments, ar to varēs iekļūt mēģinājumos un koncertos, kā arī saņemt ēdināšanas pakalpojumus Svētku norises vietās. Uz kartes būs izvietots dalībnieka fotoattēls, vārds un uzvārds, kolektīva nosaukums un unikāls QR kods.

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu saskaņā ar publiskās iepirkumu procedūras rezultātiem izstrādā un ievieš uzņēmums "ZZ Dats".

Informācija par dalībnieku reģistrāciju izvietota mājaslapā dziesmusvetki.lv sadaļā "Dalībniekiem", kur pieejama arī videopamācība un atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.