Dažādās vietās Rīgā notiks laikmetīgās dejas bezmaksas izrādes
Foto: Publicitātes foto

Rīgas vasaras kultūras programmā dažādās vietās pilsētā norisināsies projekts "+21", kurā varēs noskatīties Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas katedras profesores Olgas Žitluhinas vadītās Laikmetīgās dejas mākslas absolventu diplomdarbu izrādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" skaidro organizatori, projekta nosaukums "+21" ietver vairākus vēstījums. Pirmkārt, šogad laikmetīgās dejas profesionāļu pulku papildinās 21 dejas mākslas profesionālis, otrkārt, 21 grāds pēc celsija ir gaisa temperatūra, kas ir silta, vasarīga un komfortabla, un kā raksta rīkotāji, tieši šādi jutīsies performanču apmeklētāji – Rīgas iedzīvotāji.

Pirmās savas performances Dzegužkalnā virs estrādes prezentēs horeogrāfes Melānija Graumane un Darja Turčenko. Pasākums notiks 21. jūlijā pulksten 18.

Melānijas Graumanes performances "Momoss" sastāvu veido Arturs Muskars, Marģers Vanags, Simona Ozola, Melānija Graumen, Vladimirs Goršantovs, Ģirts Dubults, Līva Apšeniece, Kitija Geidāne. Performance ir par smiekliem. Momoss ir sengrieķu joku un smieklu dievs, kam seko līdzi viņa nemirstīgā armija, stāsta rīkotāji.

Horeogrāfes Darjas Turčenko performance "Anima" vēstījums ir par cilvēka kolektīvo bezapziņu. "Cilvēks piedzimst bezapziņā. Līdzīgi kā instinkti, kas liek zivīm migrēt uz savām nārsta vietām, cilvēks kopš dzimšanas ietver senu pirmsākumu plānu. Karls Gustavs Jungs nosauca šo dziļo cilvēku psihes slāni par kolektīvo bezapziņu, pieņemot, ka tajā atrodas universāli, plaši izplatīti šabloni. Kolektīvā bezapziņa ir visa radošā avots." Performancē piedalās dejotāji – Patrīcija Mūrniece, Emanuēla Zvaigznīte, Darja Turčenko, Līva Nora Apšeniece, Ģirts Dubults, Marģers Vanags, Kitija Geidāne, Roberta Gailīte, Gundega Rēdere.

Divus vakarus – 25. un 26. jūlijā pulksten 18 LKA E. Smiļģa Teātra muzejā savus darbus prezentēs horeogrāfi Simona Ozola, Gundega Rēdere, Ģirts Dubults un Kitija Geidāne.

Svētdien savu darbu "horizontā" izrādīs Gundega Rēdere. Viņas performance ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Tā ir par uzticēšanos un balansu ārpus balansa. Performancē piedalās Gundega Rēdere, Marģers Vanags un dziedātāja Elīna Silova.

Simonas Ozolas horeogrāfija "nevaru gribu. vajag negribu. nevajag varu" caur deju stāsta par bailēm. Horeogrāfe komentē: "Man bija bail šo taisīt, tāpēc es ilgi vilcinājos. Tā nu šīs divas lietas kļuva par konceptu. Tāpēc šeit ir tikai tas, kas ir – jo es aizvien vilcinos un baidos." Izpildītāju sastāvu veido Melānija Graumane, Ramona Levane, Vladimirs Goršantovs.

Pirmdien, 26. jūlijā notiks horeogrāfa Ģirta Dubulta performance "Draudzene". Darbs ir veidots balstoties uz dienasgrāmatas tekstiem, kas tapuši no 2009. gada, kad horeogrāfs tikko uzsāku mācības 9. klasē. Dienasgrāmatu viņš sāka rakstīt, jo nebija neviens, kuram pastāstīt par to, kā viņš jūtas. Performancē piedalīsies dejotāji - Arturs Muskars, Marģers Vanags, Oskars Moore, Vladimirs Goršantovs, Edvards Kurmiņš.

Kā arī pirmdienas performances "(lei)putrija" horeogrāfe ir Kitija Geidāne. Autore vēlas runāt par ilgām, par leiputriju, vietu, kura neeksistē šodienā, bet gan viņas atmiņās un nākotnes vīzijās. Par to, kas ir bijis un par to, kas visdrīzāk vairs nekad nenotiks. Performancē piedalās Emīlija Berga, Gundega Rēdere, Marģers Vanags, Ģirts Dubults.

Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. Visi pasākumi ir bez ieejas maksas.

Tags

Latvijas Kultūras akadēmija Olga Žitluhina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form