Deju lielizrāde 'Abas malas' atzīta par labāko pasākumu Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā
Foto: Ilmārs Znotiņš

Multimediālā deju lielizrāde "Abas malas", kas tapa par godu Latvijas simtgadei, ieguvusi galveno balvu Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu sacensībās "Baltic-Nordic Event Awards" kategorijā "Labākais kultūras pasākums", portalu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Baltic-Nordic Event Awards" uzvarētājs tika izvēlēts no trim finālistiem, starptautiskajai žūrijas locekļu komandai vērtējot klātienes trīs minūšu prezentāciju par pasākumu.

"Uzskatām, ka šis apbalvojums tikai vēlreiz akcentē Latvijā radīto kultūras pasākumu kvalitāti, kā arī apliecina to, ka Latvijā radītie kultūras un mākslas produkti var kļūt par vērtīgu Latvijas eksportpreci," pauž "Abas malas" sabiedrisko attiecību vadītāja Gunta Kursiša.

Ar starptautiskās žūrijas pārliecinošu balsojumu par "Labāko kultūras pasākumu" tika atzītas "Abas malas". Pasākuma žūrijas locekļu vidū bija vadošie mārketinga un pasākumu nozares profesionāļi no tādiem uzņēmumiem kā "Ericsson", "Finnair", "Volvo Car Group", "MasterCard", "airBaltic", u.c.

Šis pasākums notika Latvijas Nacionālā kultūras centra paspārnē ar Latvijas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Jau iepriekš vēstīts, ka "Abas malas" bija viens no Latvijas simtgades svinību kulminācijas pasākumiem, kas norisinājās 17., 18. un 19. novembrī "Arēnā Rīga" un kopumā pulcēja aptuveni 20 tūkstošus skatītāju klātienē. Mūzika, deja, vērienīgās videoprojekcijas, scenogrāfija, gaismu režija un televīzijas kameru darbs tika izmantots kā vienots veselums, lai izstāstītu Latvijas simts gadu vēsturi tā, kā tā iepriekš vēl nebija tikusi stāstīta.

Deju lielizrāde "Abas malas" iepriekš tika nominēta apbalvojuma "Kilograms kultūras" nominācijā "Notikums". "Abas malas" scenogrāfija bija starp 20 finālistiem cīņā par "Latvijas Dizaina Gada balvu", kā arī ir izvirzīta trīs kategorijās "Dejas balvai", tai skaitā soliste Alise Prudāne kā Labākā klasiskās dejas dejotāja, "Abas malas" laikmetīgās dejas profesionāle Elita Lutce kā labākā Laikmetīgās dejas dejotāja, kā arī deju lielizrāde "Abas malas" kategorijā "Pārsteigums dejas mākslā".

Uzvedumu veidoja vērienīga radošā komanda – režisori Juris Jonelis un Roberts Rubīns, producente Daiga Livčāne, horeogrāfi – Dace Adviljone (tautas dejas), Gints Baumanis (tautas dejas), Liene Grava (laikmetīgā deja), Raimonds Martinovs (balets, modernās dejas).

Muzikālā noformējuma autori, komponisti-aranžētāji – Andris Sējāns, Reinis Sējāns, multimediju mākslinieks – Māris Kalve, scenogrāfs – Didzis Jaunzems, tērpu māksliniece – Jolanta Rimkute, gaismu mākslinieks – Normunds Bļasāns un citi.

Tags

Juris Jonelis Alise Prudāne Latvijai 100 Latvijas simtgade Roberts Rubīns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form