'Doms bērniem 2015' pulcēs bērnus uz darbiem un sapņiem senajā Doma baznīcā
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 8. augustā, sabiedriskā kustība "Mans Doms" un Doma draudze aicina svinēt Rīgas Doma jubileju ar izglītojošu un izklaidējošu pasākumu "Doms bērniem", kurā mazajiem apmeklētājiem un viņu vecākiem būs iespēja piedalīties 20 dažādās aizraujošās darbnīcās, izzināt senās celtnes noslēpumus īpašā ekskursijā, kā arī Doma dārzā noskatīties ansambļa ''Knīpas un Knauķi" koncertu, vēsta projekta autori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētki, kas 2011.gadā aizsākās kā Doma 800 gadu jubilejas svinību sastāvdaļa, kļuvuši par tradīciju, kas pulcina kuplu bērnu un viņu vecāku pulku no Rīgas un visas Latvijas. Šogad tie notiks jau piekto reizi. Tā ir diena, kad Rīgas Doma durvis visas dienas garumā ir atvērtas bērniem, ļaujot iepazīt seno celtni, tās noslēpumus un īpašo gaisotni.

Šī gada svētku tēma ir Sapnis. Arī Doms no kāda cilvēka sapņa ir kļuvis par katedrāli un Doma ērģeles no meistara sapņa ir kļuvušas par varenu instrumentu!

Doms palīdzēs sapņot un vairāk kā 20 dažādās darbnīcās savus sapņus īstenot. Ar pieredzējušu restauratoru un meistaru palīdzību varēs saprast, kā pirms simtiem gadu celts Doms, izmēģinot spēkus seno ķieģeļu veidošanā un mūrēšanā, apmetuma klāšanā un sienu gleznojumu tapšanā.

Daudzas sapņu profesijas palīdzēs iepazīt sabiedrībā zināmi savas jomas profesionāļi.

Pianists, režisors, žurnālists, tērpu mākslinieks, šefpavārs un pat filozofs būs gatavi dalīties savās prasmēs un iespējams, kādam ļaut nosapņot savas dzīves lielo sapni.

Kā katru gadu, drosmīgākie varēs atklāt vecās baznīcas noslēpumus Piedzīvojumu takās, kurās sastopami lauvas, eņģeļi un pat skeleti! Mazākajiem būs vieta, kur no klucīšiem uzcelt pašiem savu Domu vai Nacionālo bibliotēku, bet lielie varēs doties izzinošā ekskursijā. Piedzīvojumu radīto izsalkumu varēs remdēt ar gardu zupu.

Doma dekāns Elijs Godiņš bērnus pulcēs uz īsu muzikālu svētbrīdi, kam sekos koncerts Doma dārzā. Tie, kas piedalījās iepriekšējos svētkos, atceras gan īpaši šim pasākumam radīto dzejnieces Ineses Zanderes lugu "Pūķa ceļojums" un tās spilgtos varoņus, gan Renāra Kaupera un draugu dziesmas koncertā "Sasauc smieklus izklīdušus", kā arī Ingas Tropas iestudēto "Balto grāmatu". Šogad Doma dārzā viesosies bērnu vokālā studija "Knīpas un Knauķi" ar koncertu "Labie darbi ar Knīpām un Knauķiem". Labos darbus vadīs un līdzi darbosies Andris Sējāns.

Pasākuma norises laiks 8.augustā no pulksten 10.00 līdz 16.00, koncerta sākums pulksten 15.00, ieeja bez maksas.

Tags

Andris Sējāns Inese Zandere Knīpas un Knauķi Mans Doms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form